Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd11320

Strefa oporu jaka rozciąga się na parze EUR/USD w okolicach poziomu 1,1500 została wczoraj odrzucona mocną świeczką podażową. Powstała trójka spadkowa i można zakładać, że mamy do czynienia z zakończeniem pierwszej fali impulsu i początkiem korekty. Korekta powinna odbywać się w ramach fali 2B. Jak wspomniałem, na niższym TF widać, że spadek ma strukturę korekty prostej. Jednak, jeżeli mamy mieć do czynienia z korektą całego impulsu to trójkę należy oznaczyć jako fale a. Obecnie para dotarła do linii poprowadzonej po szczytach. Jeżeli linia zostanie pokonana, to para powinna rozpocząć budowę fali b. Re-test od dołu linii w połączeniu z re-testem linii Tenkan D1, pozwoli na szukanie pozycji pod falę c. Celem dla takiego ruchu będzie tygodniowa linia Kijun. Wyjcie ponad testowany poziom i mocniejszy ruch w górę zaneguje scenariusz spadkowy.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy110320

W bardzo podobnej sytuacji jest para USD/JPY, która kontynuuje mocne odbicie zapoczątkowane odrzuceniem górnego ograniczenia strefy wsparcia, o której pisałem wczoraj. Powstała bardzo mocna świeczka popytowa i zakładam, że powinna ona mieć swoją kontynuację w postaci przynajmniej fali c. Obecnie para testuje niedawno pokonane wsparcie, które można wyznaczyć na ostatnim dołku. Jeżeli testowany poziom zostanie odrzucony, to zakładam korektę i budowę fali b. Po jej zakończeniu, spodziewam się budowy fali c i ruchu w kierunku tygodniowej linii KIjun. Tam powinna zakończyć się ewentualna fala 2B.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here