Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd110220

Para EUR/USD wbrew temu na co liczyłem, nie odbiła od wsparcia znajdującego się w okolicach poziomu 1.1000. Jak pisałem we wcześniejszych analizach, spodziewałem się budowy fali b fali C. Nic takiego jednak nie miało miejsca i para z miejsca pokonała strefę popytową, kierując się zgodnie z założeniem w stronę strefy wyznaczonej na ostatnim dołku. Powstała trójka spadkowa, która jeżeli nie będziemy mieli do czynienia z dużą korektą nieregularną, jest początkiem powrotu do trendu spadkowego. Pokonanie testowanego obecnie poziomu otwiera drogę w kierunku poziomu 1,0800. Zakładam sobie dwa scenariusze. W pierwszym para odrzuca testowaną strefę i buduje dopiero z tych poziomów falę b fali C. W takim przypadku ruch w kierunku poziomu 1.1000 postaram się wykorzystać do szukania zagrania pod kontynuację spadków. W drugim scenariuszu, para pokona wsparcie i obecnie tworząca się fala zmieni się w falę trzecią. Ewentualną korektę w ramach fali czwartej i re-test pokonanego wsparcia również postaram się wykorzystać do szukania pozycji krótkiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy110220

Na parze USD/JPY bez większych zmian. Para pozostaje zamknięta w Inside Barze tuż powyżej wsparcia wyznaczonego na szczytach. W dalszym ciągu liczę na zakończenie impulsu wzrostowego i budowę jego korekty. Czyli para powinna wybić dołem z IB i ruszyć w kierunku tygodniowej linii Tenkan. Na wykresie H4 będą to okolice chmury. Jej odrzucenie postaram się wykorzystać do zagrania pod kolejną falę wzrostową. Jeżeli jednak para wybije górą z IB, cały scenariusz zostanie zanegowany.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here