Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd110219

Na parze EUR/USD oglądamy kontynuacje spadków, które dotarły do wewnętrznej strefy wsparcia. Tym samym została zakończona druga piątka spadkowa, która może być falą c w fali B korekty prostej. Jeżeli tak, to strefa zostanie wybroniona i para ruszy w górę budując wzrostową falę C. Jest to obecnie mój podstawowy scenariusz i taki pozostanie do momentu pokonania linii poprowadzonej po dołkach i strefy wsparcia. Jeżeli wsparcie zostanie pokonane, to powstanie układ 1212 i zobaczymy przyspieszenie spadków w ramach właściwej fali trzeciej.

eurusd110219ichi

Na wykresie Ichimoku do realizacji scenariusza wzrostowego daleka droga. Para musi wyjść ponad chmurę i linię KIjun. Szukać okazji do zajęcia pozycji pod falę C, będzie można przy re-teście od góry, którejś z linii. Obecnie warto obserwować korektę ostatniej fali spadkowej, jaka powinna powstać w najbliższym czasie i jeżeli dotrze ona do linii SSB chmury wzrostowej i ją odrzuci, będzie można szukać wejścia pod spadkową falę trzecią.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd110219

Wzrosty na parze GBP/USD, dotarły do strefy oporu, która znajduje się w okolicy poziomu 1,3200. Strefa została odrzucona i od tego momentu oglądamy spadki, które zdołały pokonać linię poprowadzoną po szczytach i dotarły do wewnętrznej strefy popytowej. Ostatnia fala spadkowa powoli przybiera formę impulsu i jeżeli zostanie dokończona to powinniśmy zobaczyć jej kontynuacje w ramach fali 3C. W najbliższym czasie spodziewam się re-testu od dołu linii poprowadzonej po szczytach i taki ruch będzie można wykorzystać do zagrania na spadki.

gbpusd110219ichi

Na wykresie Ichimoku, spadki dotarły w punkt do płaskiej linii Kijun W1, która zbiega się z Kijun na wykresie dziennym. Jeżeli powstanie korekta w kierunku linii Tenkan D1, będzie można szukać pozycji pod falę 3C. Jeżeli spadki będą tylko korektą ostatniego impulsu wzrostowego, to miejscem docelowym dla ewentualnej fali c, powinna być płaska SSB D1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here