Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd101219

Na parze EUR/USD bez większych zmian. Para po wyrysowaniu piątki wzrostowej, znajduje się w jej korekcie. Powstała pierwsza noga spadkowa, która może być falą a w korekcie prostej, albo falą c w korekcie nieregularnej (piątka zakończona jest dodatkową falą, która może być falą b w korekcie nieregularnej). Jeżeli jest to fala a, to para odrzuci testowaną obecnie tygodniową linię Tenkan i linię SSA chmury wzrostowej i ruszy w kierunku SSB. Tam korekta powinna zostać zakończona i para ruszy w górę w ramach minimum fali c fali B ostatnich spadków. W dalszym ciągu liczę, że jest to jednak początek dali trzeciej fali 3C, czyli kontynuacji impulsu jaki budował się w październiku. W drugim przypadku, oglądany spadek jest falą c w korekcie nieregularnej. Oznacza to, że para może już z obecnych poziomów ruszyć w górę (mniej prawdopodobny scenariusz).

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy101219

Również na parze USD/JPY bez większych zmian. Para zatrzymała się na strefie wsparcia wyznaczonej na dołkach i pozostaje zamknięta w Inside Barze. Mamy zakończony impuls spadkowy i próbę jego przedłużenia. Wybicie dołem z IB powinno skutkować ruchem w kierunku przedłużonej, płaskiej linii SSA. Jeżeli jednak para wybije się z konsolidacji górą, to zobaczymy wzrosty i re-test linii Kijun D1. Na obecnym etapie nie wiadomo czy będzie to początek kolejnej fali wzrostowej, czy też fala 2b ostatniej fali spadkowej. W drugim przypadku, powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku minimum linii SSB chmury wzrostowej, a docelowo do Kijun W1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here