Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD od momentu odrzucenia strefy oporu w okolicach poziomu 1,1730 pozostaje w korekcie impulsu powstałego jaki budował się od połowy sierpnia. Wygląda na to, że para obecnie znajduje się w fali c korekty prostej, która powinna zakończyć się w okolicach dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparcia. Tym samym, para buduje prawe ramię hipotetycznej formacji głowy z ramionami. Jeżeli dolne ograniczenie strefy zostanie odrzucone, będzie można zakładać wzrosty na bazie fali 3C, które powinny dotrzeć w rejony poziomu min 1.1930.

Na wykresie Ichimoku para po odrzuceniu linii SSA Mn dotarła do Kijun D1 i od niej odbiła tworząc falą b korekty prostej. Fala ta dotarła do Tenkan D1 i ją odrzuciła. Od tego momentu oglądamy spadki w ramach fali c. Najbliższym wsparciem dla pary, powinna być linia Kijun D1. Sentyment sprzyja pozycjom długim, dlatego odrzucenie linii i mocniejsza świeczka wzrostowa, będzie okazją do szukania pozycji pod falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Na parze GBP/USD widzimy, że para zbudowała trójką wzrostową, którą uznaje za falę A większej struktury korekcyjnej. W piątek, wydawało się, że para rozpoczyna budowę dali c, ale siły starczyło tylko do testu szczytu fali A. Poziom został odrzucony Pin Barem i obecnie para wróciła w rejony fali a. Jeżeli poziom zostanie pokonany, powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku linii szyi potencjalnej formacji RGR. Ruch taki może odbywać się w ramach fali B korekty prostej i po jego zakończeniu powinniśmy zobaczyć wzrosty na bazie właściwej fali C. Pokonanie poziomu linii szyi zaneguje scenariusz wzrostowy.

Na wykresie Ichimoku wyraznie widać, że para nie poradziła sobie z linią Tenkan W1 i do momentu jej pokonania, dalszy ruch wzrostowy nie będzie możliwy. Obecnie para dotarła do Tenkan D1, a tuż poniżej znajduje się Kijun D1. Ich obrona powinna dać sygnał do budowy wzrostowej fali C. Jeżeli jednak linie zostaną pokonane to ostatnim miejscem gdzie para będzie mogła zawrócić, jest przedłużona, płaska linia SSB W1 (najniższa zielona linia).


USD/JPY

Para USD/JPY wbrew mojemu scenariuszowi, nie zakończyła korekty ostatniego impulsu na fali c korekty nieregularnej, ale postanowiła rozbudować całą strukturę o kolejną falę spadkową. W dalszym ciągu podstawowym scenariuszem jest wzrostowy i po zakończeniu korekty zakładam budowę fali 3C. Obecnie para zakończyła falę c i odbiła od wsparcia, jakie wyznacza lewe ramię potencjalnej formacji RGR. Jeżeli poziom zostanie utrzymany będzie można szukać pozycji długiej.

Na wykresie Ichinoku widzimy, że para znajduje się w chmurze wzrostowej i została zamknięta pomiędzy dwoma poziomami, które wyznaczają linie Kijun i Tenkan. Jeżeli scenariusz wzrostowy ma się zrealizować, to para powinna wybronić Kijun i pokonać Tenkan. Otworzy się wtedy droga do linii SSA D1. Obecnie czekam na mocniejszy impuls wzrostowy i jego korektę, co pozwoli na wykresie H4 szukać pozycji pod wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here