Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

EUR/USD

Para EUR/USD dotarła wczoraj do strefy wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 1.1700. Powstał Pin Bar, który w połączeniu z innymi świeczkami tworzy formację Fakey. Wzrosty zatrzymały się na lokalnej strefie podażowej. Jeżeli formacja fałszywego wybicia utrzyma swoją moc, powinniśmy być świadkami próby wzrostów w kierunku pokonanej linii trendu. Cały ruch w dół od szczytu przybiera formę korekty prostej. Do idealnych proporcji między falami brakuje troszkę, dlatego kolejny spadek i ponowny test wsparcia jest całkiem możliwy (jeżeli oczywiście zakładamy, że jest to korekta, a nie początek większych spadków).

Wykres sentymentu preferuje otwierania shortów. Dlatego jeżeli wykres pary odrzuci testowany opór, pojawi się okazja do zajmowania pozycji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Podobnie jak para EUR/USD, również na tej parze mamy próbę wzrostów po udanej obronie wsparcia. Ruch wzrostowy ma jednak charakter korekty i spodziewać się należy kontynuacji spadków. Obecnie testowana jest strefa oporu, a wykres porusza się w zakresie świeczki matki Inside Bara.

Patrząc na charakter ruchu wzrostowego i obecność strefy podażowej można nastawić się na szukanie pozycji krótkiej. Wykres sentymentu potwierdza takie nastawienie. Jeżeli pojawi się formacja Fakey, lub wybicie dołem z Inisde Bara, pojawi się okazja do otwarcia pozycji.


USD/JPY

Wspomniałem wczoraj o możliwości utworzenia się formacji trójkąta rozszerzającego się. Taka formacja w dalszym ciągu może powstać. Obecny ruch wzrostowy można traktować jako jego falę e. Obecnie para testuje linię trendu i pokonaną strefę wsparcia, a teraz oporu. Od tego testu zależy, czy w najbliższych dniach zobaczymy kontynuację spadków w kierunku linii poprowadzonej po ostatnich dołkach na wykresie dziennym.

Wykres sentymentu, sugeruje nastawienie pro spadkowe i każde odrzucenie wspomnianej strefy będzie okazją do otwierania pozycji zgodnej z ostatnim trendem.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here