Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USDeurusd100719

Para EUR/USD po odrzuceniu strefy oporu znajdującej się w okolicach poziomu 1.1400, ruszyła w dół w kierunku linii poprowadzonej po dołkach ostatniej trójki wzrostowej. Jak pisałem wcześniej, liczyłem na to, że spadek będzie piątką i ewentualna jej korekta pozwoli na zagranie pod spadkową falę 3C. Nic takiego nie miało jednak miejsca i para zbudowała trójkę spadkową, która pokonała wspomnianą linię. Spadki zostały zatrzymane przez ważną strefę wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 1,1200. Patrząc na układ jak się tworzy, możemy nakreślić kilka scenariuszy. W pierwszym, para zakończyła korektę prostą, a obecna fala spadkowa jest początkiem kontynuacji spadków. W drugim, powstała trójka spadkowa jest falą a w fali B większej struktury korekcyjnej. Oba scenariusze są spadkowe i zakładają przynajmniej jeszcze jeden ruch w dół. Para, kilka dni temu pokonała tygodniową linię Tenkan i dobrym miejscem do szukania zagrania pod spadki, będzie jej re-test od dołu. Na wykresie H4 para powinna dotrzeć co chmury spadkowej i dać sygnał do zagrania pod falę iiic.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy100719

Para USD/JPY kontynuuje wzrosty, które dotarły do strefy podażowej, znajdującej się w okolicach tygodniowej linii Tenkan. Jeżeli strefa zostanie pokonana, to tworząca się obecnie wzrostowa fala c, zmieni się w falę trzecią, co pozwoli myśleć o większych wzrostach. Jeżeli para odrzuci testowaną strefę, to będzie można nakreślić kilka scenariusz spadkowych. W pierwszym, wszystko to co oglądamy od szczytu, jest zakończoną trójką spadkową, a oglądane odbicie jest falą czwartą tworzącego się impulsu. W tym przypadku, para odrzuci testowaną strefę i ruszy w dół na bazie fali piątej. W drugim, para zakończyła spadki, ale jest to dopiero fala A, a oglądane wzrosty są początkiem fali B. Również w tym przypadku, para powinna odrzucić strefę i tym samym zakończyć falą a większej struktury korekcyjnej. Oba scenariusze będzie można wykorzystać do zagrania pod spadki. Warunkiem jest, odrzucenie strefy podażowej i budowa pierwszej fali spadkowej. Po jej zakończeniu będzie można szukać pozycji pod jej drugą nogę. Wybicie strefy oporu, neguje scenariusze spadkowe.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here