Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Wczorajsza próba wyjścia pary EUR/USD ponad górne ograniczenie strefy oporu została jak na razie powstrzymana. Mamy trójkę wzrostową, a powstały wczoraj Pin Bar może doprowadzić do małej korekty w ramach fali czwartej lub zakończyć strukturę, doprowadzając do kolejnej fali spadkowej. Do momentu trwałego pokonania strefy podażowej oba przedstawione wczoraj scenariusze są możliwe, dlatego pozostaje czekać. Cały czas nie wiadomo, czy ostatnia piątka spadkowa, która jest wyraznym impulsem jest falą piątą, kończącą cały spadek, czy też początkiem kolejnej fali spadkowej. Jej charakter zupełnie nie pasuje do fali piątej kończącej, dlatego scenariuszem bazowym jest ten spadkowy.

 

Na wykresie Ichimoku para po pokonaniu linii Kijun D1, dotarła do pierwszego celu czyli Senkou Span A. Powstały Pin Bar odrzucił wstępnie linię, co może doprowadzić do re-testu Kijun D1. Biorąc pod uwagę dwa scenariusze, własnie reakcja na Kijun będzie kluczowa. Pozostaje czekać.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD odrzuciła strefę oporu i od wczoraj oglądamy próbę spadków, które mogą doprowadzić do testu wewnętrznej linii. Jeżeli para ją odrzuci, będzie można myśleć o kolejnej fali wzrostowej w ramach fali 3c. Spadek pod linię zapewne doprowadzi do testu najbliższego wsparcia. Struktura jaka powstaje przypomina trójkąt i jeżeli jest tak w istocie, to powinniśmy być na początku jego fali e. Wskazuje to na spadki w ramach ostatniej podfali, która powinna przynajmniej dotrzeć w okolice 1,3100.

Na wykresie Ichimoku para odrzuciła wstępnie linię Kijun D1, co powinno doprowadzić do testu Tenkan D1. Poziom, który para odrzuciła jest linią Tenkan W1 i Senkou Span A W1 co razem stanowi mocny opór dla ceny. Na razie czekam albo na pokonanie wspomnianych linii, albo na spadek pod KIjun i Tenkan D1 i ich re-test.


USD/JPY

Para USD/JPY w dalszym ciągu walczy z mocną strefą oporu. Wczoraj udało się parze naruszyć dolną linię poprowadzoną po szczytach i dotrzeć do pierwszego ograniczenia strefy poprowadzonej po ostatnim szczycie. Pokonanie strefy powinno zakończyć mozolną wspinaczkę jaką oglądamy od pewnego czasu i przyspieszyć ruch. W tym przypadku, kolejnym miejscem do, którego cena powinna dotrzeć jest poziom 112,300.

Na wykresie Ichimoku para po re-teście linii Tenkan D1 ruszyła w górę. Zaraz powinna dotrzeć do chmury na wykresie tygodniowym i jeżeli uda się ją pokonać, otworzy się droga do większych wzrostów. Patrząc na sentyment gdzie mamy nagły skok w ilości pozycji krótkich, można liczyć na przyspieszenie ruchu poprzez zamykanie shortów w przypadku pokonana najbliższej strefy oporu. Jak pisałem wczoraj, czekam obecnie na pokonanie testowanych poziomów i ich re-test. Dopiero wtedy będę szukał pozycji pod kontynuacje trendu.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here