Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
W zeszłym tygodniu para EUR/USD dotarła do pierwszego dość istotnego wsparcia w okolicach poziomu 1.1320. Pojawiła się reakcja popytu i od tego momentu oglądamy wzrosty. Zostały one zatrzymane w okolicach ostatniego szczytu, czyli w miejscu gdzie zaczyna się kluczowa strefa oporu. Ruch w górę jaki oglądaliśmy, jest falą impulsu. Może to być pierwsza fal. Wtedy po korekcie zobaczymy próbę ataku na strefę podażową. Może to być jednak, jak pisałem w zeszłym tygodniu fala C korekty nieregularnej i wykres zacznie poruszać się w kierunku ostatniego dołka. Jest jeszcze wariant, że fala ta jest piątą całego ruchu wzrostowego, ale jej dynamika troszkę nie pasuje do tego scenariusza.

Sentyment w ostatnich dniach pokazuje, że ostatni wzrost był wykorzystany do zajmowania pozycji krótkich i zamykania długich. W takim przypadku pozostaję z boku i czekam na dalszy rozwój wypadków.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Dynamiczny spadek oglądaliśmy w zeszłym tygodniu na parze GBP/USD. Powstała korekta abc, która zatrzymała się w okolicach poziomu zniesienia 38.2 procent całego ruchu wzrostowego jaki oglądamy od połowy czerwca. Od wczoraj para próbuje wzrastać i obecnie testuje lokalny opór w postaci pokonanego ostatnio dołka. Jeżeli opór zostanie odrzucony, możemy spodziewać się spadków w kierunku kolejnej strefy wsparcia, która pokrywa się ze zniesieniem 50 procent fali wzrostowej.

Podobnie jak na parze EUR/USD sentyment pokazuje lekki wzrost pozycji krótkich i spadek długich. Również tutaj czekam z podjęciem decyzji.

USD/JPY

Para USD/JPY po chwili akumulacji w okolicach poziomu 113.0 skutecznie zaatakowała linię poprowadzona po ostatnich szczytach i dotarła do lokalnej strefy oporu. Nie jest to główna strefa podażowa do jakiej para powinna zmierzać. Ta znajduje się w okolicach poziomu 115.0. Obecny poziom oporu może być pretekstem do powstania korekty i re-testu pokonanej linii i powstałego lokalnego wsparcia w postaci ostatniego szczytu.

W przypadku tej pary, sentyment pozostaje niezmienny od kilku dni i nie pozwala na szukanie pozycji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here