Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd100519

Na parze EUR/USD od wczoraj widzimy pierwszą próbę realizacji scenariusza zakładającego budowę wzrostowej fali 3c. Na chwilę obecną powstająca fala nijak ma się do fali trzeciej, więc należy założyć, że mamy do czynienia z falą c.

Miejscem do którego para powinna zmierzać jest poziom dolnego ograniczenia strefy podażowej, czyli okolice 1,1300. Jest to scenariusz podstawowy. Patrząc jednak na wykres H4, trzeba wziąć pod uwagę, że na wykresie liniowym, mamy zakończoną korektę prostą ostatniej fali spadkowej. Może to oznaczać próbę ponownego przetestowania dolnego ograniczenia strefy wsparcia. Ruch taki mógłby odbyć się w ramach albo fali c, albo fali trzeciej. W pierwszym przypadku, para dokończyłaby falę drugą i ruszyła ponownie w górę, budujące falę 3C.

eurusd100519ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para cały czas walczy z dzienną linią Kijun. Jej pokonanie potwierdzi scenariusz wzrostowy. Pierwszą przeszkodą dla ewentualnych wzrostów, będzie tygodniowa linia Tenkan. Jeżeli ruch przybierze formę fali trzeciej, to para powinna zmierzać w kierunku linii KIjun W1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd100519

Dość zagadkowo wygląda para GBP/USD. Para wybiła dołem z trójkąta i po dotarciu do linii poprowadzonej po szczytach zawróciła, tworząc fałszywe wybicie. Powstał impuls, który niestety przemienił się w trójkę. Może to oznaczać, że powstała fala B, a obecny spadek, który ponownie testuje linię trójkąta, jest początkiem spadkowej fali C.

Wszystko powinno wyjaśnić się na obecnych poziomach. Jeżeli parze uda się wybronić linię, to formacja Fakey nabierze mocy. W przeciwnym wypadku, para powinna podążać w kierunku strefy wsparcia, znajdującej się w okolicach poziomu 1,2800. Re-test od dołu testowanego obecnie wsparcia, można będzie wykorzystać do zagrania pod spadkową falę c.

gbpusd100519ichi

Na wykresie Ichimoku wyraźnie widzimy, że po dobiciu od tygodniowej linii Kijun, powstał impuls wzrostowy, który dotarł do tygodniowej linii Tenkan. Linia została odrzucona Pin Barem i para dotarła do linii Kijun D1. Jeżeli będziemy mieli do czynienia ze scenariuszem spadkowym, to liczę na re-test płaskiej linii SSB chmury wzrostowej. Jej odrzucenie powinno dać sygnał do zagrania na spadki. Jeżeli jednak parze uda się wyjść powyżej linii, to w grę wejdzie zakładany scenariusz wzrostowy i podobnie jak przy spadkach, tutaj również re-test linii da sygnał do zajęcia pozycji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here