Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Niewiele dzieje się na parze EUR/USD. W dalszym ciągu para walczy o strefę wsparcia i odbicie, które powinno odbywać się w ramach fali czwartej fali 3C. Jeżeli uda się parze obronić obecne poziomy do miejscem docelowym dla ewentualnej korekty powinny być okolice poziomu 1,1920 gdzie znajduje się niedawno pokonane wsparcie. Jeżeli para pokona jednak “z maszu” poziom 1,1850, to powinniśmy zobaczyć spadek w kierunku 1,1750 i dopiero tam mogłaby powstać większa korekta, która byłaby już falą czwartą całego spadku licząc od szczytu.

Na wykresie Ichimoku również bez zmian i nie widać na razie możliwości podłączenia się do trendu. Falowo jak już pisałem wyżej, ewentualna korekta powinna być falą 4 fali 3C, a jeżeli takie odbicie się pojawi, to powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku linii Kijun z wykresu H4.  Tam, przy neutralnym w dalszym ciągu sentymencie, będzie można poszukać wejścia w shorta i zagrać pod falę piątą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pozostaje od kilku dni na dolnym ograniczeniu strefy wsparcia i linii trendu. Powstały trzy świeczki niezdecydowania, które tworzą coś w rodzaju trójkąta rozszerzającego się. Jeżeli patrzymy na spadek pod kątem fal, to formacja ta powinna być falą czwartą całego ruchu spadkowego i po jej zakończeniu zobaczymy spadki w kierunku poziomu 1.3300. Ponieważ fala druga prawie nie istnieje “czasowo”, to fala czwarta może się troszkę wydłużyć w czasie i być falą złożoną.

Na wykresie Ichimoku, widzimy układ linii charakterystyczny dla ruchu bocznego. Cena pokonała linię Kijun i własnie oglądamy jej re-test od góry. Całkiem możliwy będzie ruch w kierunku linii Tenkan z wykresu dziennego i jej re-test. Linia Chikou wchodzi w cenę co potwierdza nastawienie korekcyjne. Przy obecnym sentymencie, który jest neutralny, podejście pod Tenkan i Senkou span A i odrzucenie tych poziomów będzie okazją do zagrania pod falę piątą.


USD/JPY

Nic nie wyszło ze scenariusza jaki przedstawiałem ostatnio z falą 2B w korekcie prostej. Para kontynuuje wzrosty, a oglądana ostatnio piątka spadkowa okazała się falą c korekty nieregularnej. Obecnie para dotarła do oporu a jego pokonanie powinno skutkować testem poziomu 110,300. Kolejna przeszkoda znajduje się w okolicach poziomu 111.500. Obecnie oglądany wzrost powinien być falą piątą fali 3, więc ewentualne odrzucenie poziomu 110.300 może spowodować korektę w ramach fali czwartej.

Na wykresie Ichimoku mamy sygnał zakupowy. Para wybiła się górą ponad Senkou Span A. Linie Kijun i Tenkan utworzyły krzyż, a Chikou wyszła ponad cenę. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że obecne poziomy to Kujun i Senkou Span B na wykresie tygodniowym i one cały czas trzymają cenę. Dopiero ich pokonanie i re-test od góry, będzie idealną okazją do szukania pozycji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here