Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


GBP/USD

gbpusd100419

Para GBP/USD pozostaje zamknięta w dużym Inside Barze jaki powstał na wykresie tygodniowym. Para po odrzuceniu strefy oporu jaka rozciąga się w okolicach poziomu 1,3320 ruszyła w dół, przełamując kolejne wsparcia. Obecnie para testuje ważną strefę popytową, która jest zarazem dolnym ograniczeniem IB. Wybicie dołem powinno skutkować ruchem w kierunku kolejnej strefy, która znajduje się z okolicach poziomu 1,2820. Jednak patrząc na to jak układa się ostatnio wykres, można dostrzec tworzący się trójkąt. Ponieważ ostatni ruch na parze jest wzrostowy, to prawdopodobieństwo wybicia z niego górą jest troszkę większe niż dołem. Falowo wybicie górą, byłoby falą c w fali C lub budową fali trzeciej.

gbpusd100419ichi

Na wykresie Ichimoku, para balansuje na ważnym wsparciu/oporze jakim jest płaska, tygodniowa linia Tenkan. Wybicie z chmury, w której para się znajduje i pokonanie Kijun D1, będzie sygnałem do realizacji scenariusza wzrostowego. Jeżeli jednak para trwale pokona Tenkan W1, to kolejnym przystankiem dla pary będzie płaska i długa tygodniowa linia Kijun.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

AUD/USD

audusd100419

Para AUD/USD od pewnego czasu znajduje się w ruchu bocznym, rysując naprzemiennie trójki spadkowe i wzrostowe. Mamy więc impuls wzrostowy wyrysowany na początku roku, potem korektę nieregularną i jej przedłużenie w ramach fali 2B. Od dołka z początku marca rysuje nam się kolejna fala, która może być albo kontynuacją wspomnianego impulsu wzrostowego, albo falą B w korekcie wyższego rzędu. Niemniej jednak ruch w kierunku najbliższego oporu, który jest umiejscowiony na szczycie fali A, a potem linii poprowadzonej po szczytach jest bardzo prawdopodobny.Tam rozstrzygnie się z jakim scenariuszem mamy do czynienia.

audusd100419ichi

Na wykresie Ichimoku, para pozostawała przez dłuższy czas zamknięta pomiędzy dwoma poziomami wyznaczonymi przez linie Kijun i Tenkan z wykresu tygodniowego. Para pozostawała również cały czas w chmurze. Ostatnie odbicie od KIjun W1 skutkowało pokonaniem Tenkan W1 i próbą wyjścia z chmury górą. Jeżeli parze uda się trwale wyjść ponad nią, to scenariusz wzrostowy powinien być kontynuowany.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here