Naga Markets


“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD wybroniła na obecną chwilę linię trendu i górne ograniczenie strefy wsparcia i dotarła do horyzontalnej linii S/R. Każda z tworzących się fal jakie oglądamy od momentu odrzucenia kluczowej strefy oporu jest trójką i powoli tworzy się struktura trójkąta korekcyjnego. Przy takim założeniu wspomniana linia S/R powinna być pokonana i w najbliższym czasie zobaczymy ruch w kierunku górnego ograniczenia formacji na bazie fali d. Odrzucenie testowanego obecnie oporu i pokonanie linii poprowadzonej po dołkach, neguje taki scenariusz.

Na wykresie Ichimoku para dotarła do linii Senkou Span A i opadającej linii Tenkan. Ich odrzucenie może skutkować ruchem w kierunku dolnego ograniczenia chmury. Linia Chikou znajduje się pomiędzy Tenkan i Kijun i wewnątrz ceny co oczywiście świadczy o uchu bocznym. Scenariusz z odrzuceniem testowanych linii wspiera sentyment, gdzie widzimy wyrazny wzrost pozycji krótkich. Na wykresie H4 para testuje linie Senkou Span A w chmurze spadkowej. Jej odrzucenie i zejście poniżej Kijun i Tenkan może być okazją do zagrania pod spadki.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD kontynuuje ruch wzrostowy po odrzuceniu linii trendu. Ruch ten może być zarówno początkiem kolejnej fali wzrostowej, która przetestuje kluczową strefę oporu, jak również falą c w korekcie nieregularnej fali B większej struktury korekcyjnej. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć spadki na bazie fali C.

Na wykresie Ichimoku powstał sygnał trzech linii, czyli sygnał zakupowy. Para znalazła się powyżej linii Tenkan i Kijun. Linia Chikou potwierdza bycze nastawienie i po re-teście Kijun znalazła się w wolnej przestrzeni. Problem z takim sygnałem jest taki, że linia Tenkan jest spadkowa, a chmura bardzo cieniutka. Oczywiście może się to zmienić w najbliższym czasie. Liczę na korektę w kierunku Tenkan i dopiero po jej odrzuceniu będę szukał pozycji długiej. Spadek poniżej, zwiększy szansę na realizację scenariusza z korektą nieregularną, który wspiera sentyment. Podobnie jak w przypadku EUR/USD i tutaj mamy mocny przyrost pozycji krótkich.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.


Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here