Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd100320

Para EUR/USD łamie bez problemu kolejne bariery podażowe. Właśnie osiągnęła cel jaki wyznaczyłem sobie dla tego ruchu. Para dotarła do strefy oporu znajdującej się w okolicach poziomu 1,1450, gdzie znajduje się linia SSB chmury spadkowej z wykresu tygodniowego. Niestety wyczekiwana korekta nie miała miejsca i nie mogłem przyłączyć się do ruchu. Może testowane obecnie poziomy zakończą tworzący się impuls. Będzie można oznaczyć go jako falę 1A i oczekiwać korekty w ramach fali 2B. Miejscem docelowym dla ewentualnych spadków będzie pokonana niedawno strefa wsparcia wyznaczona na szczytach oraz tygodniowa linia Kijun. Miejsce to zbiegnie się na wykresie H4 z chmurą wzrostową, co przy jej odrzuceniu pozwoli na zagranie pod falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy100320

Podobnie para USD/JPY również bez problemu złamała wszystkie bariery popytowe i dotarła do kluczowego wsparcia jakim jest poziom 101.000. Jest to górne ograniczenie strefy, a jej pokonanie doprowadzi do kontynuacji spadków w kierunku poziomu 98,800 gdzie znajduje się dolne ograniczenie strefy. Na razie jednak para odrzuciła wstępnie testowany poziom. Całkiem możliwe, że czeka nas korekta impulsu i ruch w kierunku tygodniowej linii KIjun. Ruch ten będzie odbywał się w ramach fali 2B i będzie okazją do szukania pozycji pod falę 3C. Na wykresie H4 będą to okolice chmury spadkowej co powinna przy ewentualnym jej odrzuceniu dać sygnał do zagrania.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here