Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


USD/CAD

usdcad140119

Jeżeli spojrzymy na parę USD/CAD w ujęciu tygodniowym zobaczymy tróję spadkową zapoczątkowaną w styczniu 2016 roku, którą można oznaczyć jako falę A. Następnie kolejną tróję tym razem wzrostową, która jest łączonym zigzagiem i porusza się w kanale wzrostowym. Może to być fala B. Fala ta dotarła do szczytu fali b fali A i mocno go odrzuciła. Powstał impuls spadkowy, który może być początkiem spadkowej dużej fali C. Czy tak jest dowiemy się przy teście dolnego ograniczenia kanału. Na razie warto skupić się jednak na powstałej fali spadkowej, która powinna mieć swoją kontynuację w postaci albo małej fali c, która odrzuci wspomniane dolne ograniczenie kanału, albo dużej fali 3.

usdcad140119ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para pokonała ważne wsparcie jakim jest przeciągnięta płaska linia Kijun W1 (czerwona kreska) i dotarła do chmury wzrostowej. Strefa ta wzmocniona jest przez linie Kijun W1 oraz Tenkan Mn. Ich pokonanie powinno doprowadzić do testu SSB D1 a następnie ruchu w kierunku płaskiej, miesięcznej KIjun (zielona kreska). Obecnie liczę na odbicie i ruch powrotny do pokonanej strefy, która zbiega się ze zniesieniem 50 procent fali impulsu. Jeżeli para odrzuci strefę oporu, będzie można szukać pozycji pod zagranie na falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

NZD/USD

nzdusd140119

Spadki na parze NZD/USD jakie oglądaliśmy wiele tygodni, dotarły do strefy wsparcia. Strefa została odrzucona mocnym ruchem wzrostowym, który jest piątką. Jeżeli nie jest to fala c w korekcie nieregularnej, to impuls ten powinien mieć swoją kontynuację w ramach fali 3C. Oglądany w zeszłym tygodniu mocny Pin Bar, może być początkiem kolejnej fali wzrostowej lub początkiem fali b korekty prostej. Na wykresie dziennym w ruchu tym możemy doszukać się piątki z wydłużoną falą pierwszą (może to być łączony zigzag, ale pięć fal jak da się je tylko oznaczyć ma pierwszeństwo). Ponieważ para dotarła do mocnej strefy oporu, liczę na korektę w kierunku niedawno pokonanej strefy oporu, która znajduje się w okolicach zniesienia 50 procent powstałego impulsu. Odrzucenie strefy może być okazją do zagrania pod właściwą falę 3C.

nzdusd140119ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para odbiła od linii SSB D1, która znajduje się w okolicy Kijun W1. Odbicie to zapoczątkowało budowę fali wzrostowej, która pokonała Kijun D1 i wyszła z chmury dając wstępny sygnał zakupowy (Chikou jeszcze nie potwierdza tego ruchu). Liczę, że para zacznie budować korektę i wejdzie w chmurę, a następnie ruszy w kierunku Kijun D1 budujące fale 2B. Odrzucenie Kijun pozwoli na szukanie pozycji pod wzrostową falę 3C. Jeżeli jednak para wyraznie zamknie się pod linią, przedstawiony scenariusz zostanie zanegowany.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here