Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd100119

Parze EUR/USD udało się wreszcie pokonać strefę oporu rozciągającą się w okolicy poziomu 1,1450 i para dotarła do kolejnej strefy podażowej, czyli okolic poziomu 1,1550. Dopiero jej pokonanie zaneguje scenariusz spadkowy. Przypomnę, że ostatnią sekwencję spadkową, która rozpoczęła się pod koniec września, traktuję jako impuls. Wzrosty od dołka, to jego korekta, która dotarła właśnie do zniesienia 61,8 procent fali spadkowej. Odrzucenie testowanej strefy może być początkiem fali trzeciej. Natomiast jej pokonanie pozwoli na ruch w kierunku poziomu 1.1750.

eurusd100119ichi

Na wykresie Ichimoku parze udało się pokonać tak ważne linie jakim są Kijun z wykresów tygodniowego i miesięcznego. Jeżeli wybicie będzie trwałe, to pierwszym celem dla ewentualnych wzrostów będzie poziom 1,1650 gdzie znajduje się strefa oporu oraz miesięczna linia Tenkan. Na wykresie dziennym para po pokonaniu linii Tenkan i Kijun, wybiła wczoraj górą ponad chmurę spadkową. Linia Chikou dotarła do przedłużonej, płaskiej SSB i jeżeli ją pokona, potwierdzi kierunek wzrostowy. Ja pozostaję na razie z boku. Jak wspomniałem wcześniej, scenariuszem bazowym jest dla mnie ten spadkowy. Drugim problemem jaki widzę w ewentualnym otwieraniu longów jest brak wyraznego impulsu, pod którego kontynuację można byłoby zagrać.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd100119

Para GBP/USD dotarła wczoraj po raz kolejny do ważnej strefy oporu jaka rozciąga się w okolicach poziomu 1,2750. Jej pokonanie otwiera drogę w kierunku 1,2960. Jak wspomniałem ostatnio, oglądany ruch boczny można oznaczyć jako korektę prostą (wykres liniowy, z ostatnim spadkiem jako falą c korekty nieregularnej), lub początek nowego impulsu. Przy pierwszym założeniu, para powinna odrzucić testowany poziom i zakończyć budowę minimum fali A korekty złożonej. W drugim, odrzucenie testowanej strefy będzie początkiem korekty powstałego impulsu wzrostowego i będzie można wykorzystać ją do szukania pozycji pod falę 3C. Dobrym miejscem do tego będzie re-test ostatnio pokonanej strefy, czyli okolice poziomu 1,2660.

gbpusd100119ichi

Na wykresie Ichimoku para testuje obecnie opadającą linię Tenkan W1, a jej odrzucenie powinno skutkować ruchem powrotnym w kierunku płaskiej dziennej Kijun. Na wykresie H4 będą to okolice chmury wzrostowej i w przypadku odrzucenia Kijun da sygnał zakupowy. Pokonanie KIjun neguje scenariusz wzrostowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here