Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd091219

Para EUR/USD zakończyła w zeszłym tygodniu piątkę wzrostową. Obecnie oglądamy jej korektę, która testuje przedłużoną linię Tenkan W1. Powstałą piątka może być początkiem wzrostowej fali 3C lub falą a w korekcie spadków zapoczątkowanych odrzuceniem tygodniowej linii Kijun. Cały czas liczę na realizacje pierwszego scenariusza, czyli na kontynuację impulsu jaki zbudował się na początku października. Oznacza to zakończenie korekty i mocne wzrosty w ramach fali trzeciej fali 3C. Żeby scenariusz zaczął się realizować, potrzebne jest mocne wybicie ponad chmurę wzrostową oraz linię Kijun D1. pierwszym celem dla takiego ruchu będzie odrzucona ostatnio linia Kijun W1. Jest to cel dla fali c fali B korekty prostej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy091219

Para USD/JPY po wyrysowaniu impulsu spadkowego, który powstał po odrzuceniu linii poprowadzonej po szczytach, od kilku dni pozostaje w konsolidacji. Powstał Inisde Bar w okolicach strefy wsparcia, tuż powyżej tygodniowej linii Tenkan i SSA chmury wzrostowej. Jeżeli wsparcie zostanie pokonane, czyli para wybije dołem z IB, spodziewam się spadków w kierunku przedłużonej, płaskiej linii Tenkan W1. Jest to cel dla fali c kolejnej trójki. Jeżeli jednak para rozpoczyna większe spadki, czyli zakończyła wzrostową falę C, to celem dla potencjalnej fali trzeciej będzie linia SSB chmury wzrostowej. Na taki właśnie scenariusz liczę i pod taki zagrałem.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here