Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd091118

Na parze EUR/USD od wczoraj widzimy reakcję pary na ważną strefę oporu i powstały Pin Bar odrzucający strefę. Obecne spadki mogą być początkiem fali piątej licząc od ostatniego szczytu albo początkiem fali trzeciej w układzie 1212. Trzeba jednak pamiętać, że ostatnia podfala wzrostowa jest trójką i obecny spadek może być tylko falą c w korekcie nieregularnej. Oznacza to, że jest to fala B większej struktury korekcyjnej i po zakończeniu piątki spadkowej zobaczymy kolejną próbę ataku na poziom 1.1450. Pokonanie wsparcia w okolicach ostatniego dołka potwierdzi budowę wspomnianych fali (piąta lub 33).

eurusd091118ichi

Na wykresie Ichimoku para odbiła po raz kolejny od linii Kijun Mn, która zbiega się z linią Kijun D1. Para pokonała linię Tenkan D1 i dała sygnał sprzedaży na wykresie H4. Ponieważ jak wspomniałem wyżej, para może tworzyć falę c w korekcie nieregularnej, dlatego czekam na potwierdzenie spadków. Takim potwierdzeniem będzie korekta powstającej piątki w okolice chmury na H4 i jej odrzucenie. Będzie wtedy można zagrać shorta pod minimum drugą nogę powstającego impulsu spadkowego.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Wspominałem wczoraj, że para GBP/USD dotarła do bardzo ważnej strefy oporu i ją odrzuciła. Liczę w dalszym ciągu na korektę powstałego impulsu i ruch w kierunku poziomu 1,2930. W tych okolicach będzie można szukać pozycji pod kolejną falę wzrostową czyli falę 3C. Poziom docelowy dla korekty był już wielokrotnie testowany i znajduje się w okolicach zniesienia 50 procent fali impulsu co dodatkowo go wzmacnia.

gbpusd091118ichi

Na wykresie Ichimoku para odrzuciła miesięczną linię KIjun i powoli wraca do chmury wzrostowej. Liczę na spadki w kierunku płaskiej SSB D1, która zbiega się z Kijun D1. Na wykresie H4 para przetestuje w ten sposób chmurę wzrostową i być może da sygnał do zagrania pod wzrostową falę 3C.


USD/JPY

usdjpy091118

Para USD/JPY wybiciem powyżej ostatnio testowanej strefy oporu raczej zanegowała scenariusz z budową fali B ostatniego impulsu spadkowego choć wzrost jest trójką i może być przedłużeniem fali c w korekcie nieregularnej. Na chwilę obecną podstawowym scenariuszem dla tej pary jest scenariusz wzrostowy i będzie tak do momentu powtórnego pokonania przez parę wsparcia w okolicach poziom 112,900.

usdjpy091118ichi

Na wykresie Ichimoku mamy potwierdzenie trendu wzrostowego. Para po odbiciu od chmury wzrostowej, pokonała Kijun D1. Na wykresie dziennym powstał krzyż, co prawda w chmurze co osłabia jego znaczenie, ale jest. Obecnie czekam na korektę w okolice Kijun D1 i tam być może pojawi się okazja do zagrania pod dalsze wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here