Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd090919

Na parze EUR/USD bez większych zmian. Para po odbiciu od górnego ograniczenia strefy wsparcia jaka znajduje się w okolicach poziomu 1.0930 wyrysowała pierwszą falę wzrostową. Fala dotarła do dziennej linii Kijun. Linia została odrzucona Pin Barem i od tego momentu oglądamy konsolidacje, która wpisuje się w Inisde Bara. Dolne ograniczenie IB zbiega się z linią Tenkan D1. Jeżeli wspomniana fala wzrostowa nie jest falą c w korekcie nieregularnej (fala spadkowa nie ma dodatkowej kontynuacji dlatego raczej nie jest to fala c) to spodziewam się wzrostów w ramach fali c korekty prostej. W zależności od scenariusza, wzrost będzie albo falą B w korekcie ostatniej trójki spadkowej, albo początkiem fali c w dużej korekcie nieregularnej. W tym pierwszym przypadku, para powinna przetestować Tenkan W1 i zakończyć całą korektę lub falą A w większej strukturze korekcyjnej. Odrzucenie Tenkan W1 w połączeniu z sensownym sygnałem na niższym TF pozwoli na zagranie pod kontynuację spadków. W drugim przypadku, para pokona Kijun D1 i Tenkan W1 na bazie fali trzeciej. Kolejną przeszkodą dla pary będzie linia Kijun W1 i do niej para powinna zmierzać.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy090919

Para USD/JPY kontynuuje falę c w korekcie prostej lub falę trzecią w fali c korekty nieregularnej. W dalszym ciągu zakładam, że ostatni spadek, który zakończony jest trójką będzie miał swoją kontynuację. Przy takim założeniu obecne wzrosty będą tylko jej korektą. Jaką formę przyjmie korekta nie ma większego znaczenia. Obecnie para dotarła do strefy oporu jaka znajduje się w okolicach poziomu 107.000 i jest wyznaczona na ostatnim dołku. W miejscu tym znajduje się również tygodniowa linia Tenkan. Jak na razie obie przeszkody skutecznie hamują dalszy wzrost. Jeżeli parze uda się pokonać testowany poziom, to kolejnym miejscem do którego para powinna zmierzać, jest linia SSA chmury spadkowej. Liczę jednak, że tworzący się IB tuż pod Tenkan W1 będzie falą czwartą w fali c korekty prostej. W tym przypadku para spróbuje ataku na opory, które zostaną odrzucone. W ten sposób powstanie formacja Fakey. Na niższym TF będzie można wtedy szukać pozycji pod kontynuację spadków.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here