Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd090819

Od kilku dni na parze EUR/USD nic się nie dzieje. Para pozostaje zamknięta w Inside Barze tuż pod kluczowymi liniami jakimi są tygodniowe linie Tenkan i Kujun. Jak pisałem wczoraj, obecna konsolidacja powinna odbywać się w ramach fali czwartej budującego się impulsu wzrostowego. To oznacza ponowną próbę ataku na linie i górne ograniczenie IB. Para powinna odrzucić strefę oporu i rozpocząć albo korektę, albo wrócić do spadków. Wszystko zależy jaki scenariusz będzie rozgrywany. Przypomnę, że w pierwszym zakładam, że powstały impuls jest pierwszą falą i po jej zakończeniu i korekcie zobaczymy kontynuację wzrostów w ramach fali 3C. Powstałą korektę, dla której celem powinna być dzienna linia Kijun, będzie można wykorzystać do zagrania pod wzrosty. Na wykresie H4 sygnałem będzie re-test i odrzucenie chmury wzrostowej. W drugim scenariuszu zakładam, że powstałą piątka jest falą c w korekcie nieregularnej (ostatnia trójka spadkowa ma swoją kontynuację, która może być jej falą b). W tym przypadku para po odrzuceniu testowanej strefy oporu, ruszy w dół. Ten scenariusz też będzie można rozegrać. Liczę, że po ruchu w dół pojawi się jego korekta, która przetestuje od dołu linię Kijun D1. Na niższym TF powinna pojawić się wtedy okazja do zagrania pod kontynuację spadków.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy090819

Również para USD/JPY pozostaje zamknięta w Inide Barze tuż nad strefą wsparcia. Od kilku dni widzimy powolne osuwanie, które może być korektą ostatniej świeczki wzrostowej, jaka powstała po odrzuceniu wsparcia. Ponieważ liczę na to, że impuls spadkowy jaki ostatnio wyrysował się na parze jest dopiero pierwszą falą spadkową, to ewentualną kontynuację budującej się korekty będę chciał wykorzystać do zagrania pod spadki. Liczę na dobudowanie fali c w korekcie prostej czyli ruch w kierunku górnego ograniczenia IB, a tym samym re-test pokonanej ostatnio strefy wsparcia (teraz oporu). Jej odrzucenie w połączeniu z możliwą formacją Fakey, będzie okazją do zagrania na krótko.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here