Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Tak jak wczoraj pisałem, para EUR/USD dotarła do lokalnej strefy oporu i była to korekta impulsu spadkowego jaki oglądaliśmy po odrzuceniu strefy oporu w okolicach poziomu 1.1900. Powstała kolejna fala impulsu, która jest piątką. Obecnie oglądamy wyhamowanie spadków i próbę reakcji na strefę popytową. Z tych poziomów powinniśmy zobaczyć ruch na północ. Jeżeli ma być to kontynuacja trendu wzrostowego po zakończeniu korekty abc, powinniśmy zobaczyć mocny impuls w górę. Jeżeli natomiast pod uwagę wezmiemy układ falowy 1212 to wzrosty te będą korektą ostatniej fali spadkowej i powinny dotrzeć do przełamanej linii trendu. W tym przypadku po jej odrzuceniu zobaczymy kolejną falę spadkową.

Wykres sentymentu od wczoraj się nie zmienił. Jeżeli przy ewentualnym wzroście nastąpi redukcja pozycji długich i wspomniana linia trendu zostanie odrzucona, będzie można szukać pozycji krótkiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pozostaje w silnym impulsie spadkowym. Wczoraj wykres pary pokonał strefę oporu i dotarł do strefy popytowej. Obecnie oglądamy próbę obrony tego miejsca. Ruch spadkowy jest mocny, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że po korekcie zobaczymy kolejną falę spadkową, która przynajmniej przetestuje ostatnie dołki. Potencjalny wzrost powinien zakończyć się na pokonanej strefie wsparcia, która jest teraz oporem. Jeżeli zostanie ona pokonana, możliwy będzie ruch w kierunku linii trendu.

Na wykresie sentymentu widzimy dokładkę pozycji krótkich i powolną redukcję długich. Na obecną chwilę sentyment pozwala na otwieranie shortów i jeżeli wykres pary dotrze do wspomnianej strefy oporu i ją odrzuci, będzie można rozważać otwarcie pozycji.


USD/JPY

Moje wczorajsze prognozy co do kontynuacji wzrostów na parze USD/JPY były chybione. Impuls wzrostowy jaki powstał, okazał się falą C korekty nieregularnej. Po jej zakończeniu oglądaliśmy kolejną falę spadkową, która pokonała strefę wsparcia. Obecnie para testuje ostatnie dołki i być może powstanie formacja trójkąta rozszerzającego się. Jeżeli tak, to w najbliższym czasie powinniśmy oglądać próbę wzrostów w kierunku linii trendu.

Cały spadek jaki ostatnio oglądamy, jest wykorzystywany do otwierania pozycji długich. Taki układ nie pozwala na otwieranie pozycji, dlatego na razie pozostaje z boku.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here