Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd090519ichi

Para EUR/USD pozostaje zamknięta w konsolidacji tuż poniżej górnego ograniczenia niedawno pokonanej strefy wsparcia. Odrzucenie poziomu Pin Barem jakie widzieliśmy tydzień temu, nie doprowadziło do większych spadków, co może oznaczać, że mieliśmy do czynienia tylko z korektą ostatniej fali wzrostowej. W takim przypadku para powinna z konsolidacji wyjść górą i ruszyć na bazie fali 3c w kierunku poziomu 1,1300, gdzie znajduje się kolejna strefa podażowa. Gdyby taki ruch miał miejsce, to kreślony w zeszłym tygodniu scenariusz z budującym się spadkowym układem 1212, przestanie obowiązywać. W grę wejdzie ten, zakładający budowę fali d w trójkącie kończącym. Jeżeli spojrzymy na wykres Ichimoku, to wyraźnie widzimy, że para zatrzymała się tuż pod linią Kijun D1. Dopiero jej pokonanie pozwoli myśleć o budowie wzrostowej fali 3c. Celem dla takiego ruchu będzie tygodniowa linia Tenkan i linia SSA chmury spadkowej z wykresu dziennego.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy090519ichi

Dużo ciekawiej jest na parze USD/JPY. Para nie dała rady zamknąć luki jaka powstałą w weekend i ruszyła na południe. Tym samym negując scenariusz zakładający budowę fali c w korekcie nieregularnej i powrót do wzrostów. Para buduje impuls spadkowy, który może być albo początkiem kontynuacji spadków zapoczątkowanych pod koniec zeszłego roku, albo falą A, większej korekty ruchu wzrostowego jaki oglądaliśmy od stycznia. Ponieważ para buduje piątkę spadkową, która powoli się dopełnia i dociera do kluczowej strefy wsparcia, bardzo możliwe, że strefa zostanie odrzucona, a para zacznie budowę wzrostowej fali 2B. Na wykresie Ichimoku widzimy jaką strefę mam na myśli. Jest ona oparta o tygodniową, płaską i długą linię Kijun. Pisałem we wcześniejszym wpisie, że jeżeli para odrzuci linię SSA chmury wzrostowej, to kolejnym przystankiem będzie linia SSB, a jej pokonanie powinno doprowadzić do ruchu własnie w kierunku tygodniowej linii KIjun, która jest kluczowa dla dalszych losów pary. Jeżeli para faktycznie odrzuci linię i zacznie budowę wzrostowej fali 2B, to najbliższym miejscem gdzie będzie można szukać pozycji pod falę 3c, będzie linia SSB chmury wzrostowej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here