Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD kontynuuje falę trzecią. Kolejny poziom wsparcia został wczoraj pokonany. Obecnie para znajduje się w strefie popytowej, a jej pokonanie powinno doprowadzić do spadku w kierunku poziomu 1,1700. Otwiera się zatem przestrzeń około 120 pipsów co w przypadku re-test poziomu można będzie wykorzystać do podłączenia się pod spadki. Jeżeli wpatrzymy się w układ fal, to zobaczymy, że powoli fala powinna się kończyć (jeżeli nie będzie wydłużenia którejś podfali) i powinna pojawić się niedługo korekta w postaci fali czwartej. Ruch jest jednak na tyle mocny, że bardzo ciężko określić kiedy się to stanie i na jakim poziomie dojdzie do odbicia.

To jak mocny jest trend widać na wykresie Ichimoku. Cena mocno oddaliła się od linii Tenkan i Kijun z wykresu dziennego. Linia Chikou również znajduje się maksymalnie daleko od ceny. Para bardzo ładnie respektuje linie Tenkan na wykresie H4 i obecnie nie daje sygnałów do korekty. Sentyment utrzymuje się na neutralnym poziomie, z przewagą po stronie longów. Jeżeli pojawi się korekta w kierunku linii Kijun na wykresie H4 z obecnych poziomów, lub po re-teście od dołu testowanej obecnie strefy wsparcia, będę szukał pozycji krótkich.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Podobną sytuację mamy na parze GBP/USD, gdzie para dotarła i testuje od kilku dni dolne ograniczenie strefy wsparcia i linię trendu. Ostatnie trzy dni to konsolidacja i próby pokonania wsparcia. Na obecny moment nie udane. Para znajduje się fali trzeciej, w której fale 1 i 3 są równie, więc w dalszym ciągu możliwe jest wydłużenie fali 5 i kontynuacja spadków w kierunku kolejnej strefy wsparcia. Obrona testowanej obecnie strefy powinna skutkować powstaniem fali czwartej i może być wykorzystana do podłączenia się do trendu.

Na wykresie Ichimoku bez zmian. Para pokonała wczoraj linie Tenkan z H4 i dotarła do Kijun odrzucając ją, co doprowadziło do kolejnej fali spadkowej. Obecnie wykres pary testuje ponownie Tenkan. Ostatni ruch spadkowy wygląda na powoli wyczerpujący się, dlatego korekta lub ruch boczny jest całkiem możliwy. Ewentualna korekta może dotrzeć do linii Tenkan z wykresu dziennego i przy neutralnym sentymencie będę w tamtych rejonach szukał okazji do zajęcia pozycji zgodnej z obecnym trendem.


USD/JPY

Para USD/JPY kontynuuje odbicie i dotarła własnie do strefy oporu, którą ostatnio odrzuciła. Jak pisałem ostatnio ruch ten może być falą B korekty, ponieważ spadek był piątką. Przy takim założeniu, powstałaby mała formacja RGR i po odrzuceniu oporu zobaczylibyśmy spadki w ramach fali 3C. Pokonanie poziomu neguje taki scenariusz.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para jest bliska sygnału kupna. Obecnie testowana jest linia Senkou Span A, a jej pokonanie powinno dać sygnał zakupowy. Para znalazła się powyżej linii Tenkan z wykresu dziennego oraz Tenkan i KIjun z H4. Jednynie linia Chikou znajduje się pod ceną, co troszkę osłabia ewentualny sygnał. Natomiast odrzucenie Senkou Span B i zejście pod Tenkan pozwoli na realizację scenariusza z falą 2B i spadkiami w ramach fali 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here