Naga Markets


“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd090419

Para EUR/USD dokończyła w zeszłym tygodniu kolejną trójkę spadkową, która dotarła do dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparcia. Obecnie oglądamy odbicie, które testuje dolne ograniczenie pokonanej niedawno strefy. Kolejnym oporem dla pary jest połączenie górnego jej ograniczenia i linii kanału spadkowego, w którym para poruszała się w ostatnim czasie. Jeżeli ostatnią sekwencje spadkową, jaka pojawiła się od szczytu z początku stycznia, uznamy za falę A, a ostatnią trójką wzrostową, która naruszyła górne ograniczenie kanału za falą B, to obecnie zakończona fala spadkowa jest pierwszą w fali C. Oznacza to, że para przetestuje wspomniane opory i je odrzuci. Pojawi się wtedy okazja do szukania pozycji pod kontynuację spadków, które powinny przetestować dolne ograniczenie kanału.

eurusd090419ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odrzuceniu linii SSB D1 ruszyła w dół, pokonując po drodze Tenkan W1 (grubsza czerwona linia), oraz Tenkan i Kijun D1. Para po odbiciu od strefy wsparcia, ruszyła w kierunku pokonanego Tenkan D1. Linia została pokonana, a kolejnym celem dla wzrostów powinna być płaska Kijun D1. Jej odrzucenie, co zbiegnie się z odrzuceniem Tenkan W1 i chmury, powinno dać sygnał do zagrania pod kolejną falę spadkową. Wyjście powyżej Tenkan W1 neguje taki scenariusz.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy090419

Para USD/JPY po wybiciu z kanału wzrostowego, dotarła do kluczowego wsparcia, jakie znajduje się w okolicach poziomu 109.700. Para odrzuciła strefę i od tego momentu oglądamy wzrosty. Obecnie para dotarła do dolnego ograniczenia kanału. Wstępnie linia została odrzucona. Od dwóch dni oglądamy korektę powstałej fali impulsu. Najbliższe wsparcie, do którego para powinna zmierzać, znajduje się w okolicach poziomu 111,000. Jeżeli wsparcie zostanie pokonane, to kolejną przeszkodą dla podaży będzie poziom 110,600. Ruch taki powinien odbywać się w ramach fali drugiej i po jego zakończeniu zobaczymy kolejną falę wzrostową, czyli falę trzecią. Jest jedno ale do takie scenariusza. Obecnie oglądany impuls może być załamaną falą piątą całego ruchu od dołka. W tym przypadku po jej zakończeniu zobaczymy mocną falę spadkową lub zmianę trendu.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że ostatnie spadki dotarły do kluczowego wsparcia jakim jest płaska i długa linia Kijun W1. Para odrzuciła linię i ruszyła w kierunku Tenkan W1. Również ta linia została pokonana, a następnie z retestowana od góry. Obecnie tworząca się korekta, powinna zmierzać w kierunku chmury i coraz bardziej płaskiej linii Kijun D1. Jeżeli jest to tylko korekta to tam powinna zostać zakończona. Odrzucenie linii i chmury powinna doać sygnał do zagrania pod wzrosty. Cały impuls wpisuje się na razie w cykle (tworzył się 9 dni)., więć na zakończenie korekty możemy troszkę poczekać.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here