Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD pozostaje w obrębie konsolidacji, która coraz bardziej zaczyna przypominać trójkąt. Jeżeli tak jest, to obecnie powinniśmy zakończyć formowanie się fali c. Para testuje linie trendu i górne ograniczenie strefy wsparcia co jest dobrym miejscem do rozpoczęcia fali d. Powinniśmy zobaczyć kolejną trójkę wzrostową i test górnego ograniczenia konsolidacji. Wybicie dołem poniżej linii trendu neguje wariant z trójkątem i wrócimy wtedy do scenariusza z falą C korekty prostej.

Na wykresie Ichimoku para pozostaje w chmurze pod liniami Tenkan i Kijun, które przecięły się tworząc słaby sygnał sprzedaży. Całkiem możliwe, że para będzie chciała przetestować od dołu linię poprowadzoną po ostatnich dołkach. Taki ruch w połączeniu z neutralnym sentymentem będzie okazją do szukania pozycji na spadki i kontynuację ruchu w kierunku Senkou Span B.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD zareagowała na wsparcie w postaci linii trendu i od tego momentu oglądamy wzrosty. Stworzył się bardzo ciekawy układ. Mamy impuls w dół, a potem jego kontynuację co można uznać za zakończenie korekty prostej (fala c stanowi 0.62 fali a). Powstająca fala wzrostowa powoli staje się piątką i albo faktycznie korekta została zakończona i zobaczymy kontynuację wzrostów w kierunku szczytu, albo wspomniana piątka jest falą c w korekcie nieregularnej. W tym przypadku prawdziwa spadkowa fala C dopiero przed nami.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para pozostaje zamknięta pomiędzy liniami Kijun i Tenkan. Linia Chikou idealnie odbiła od Kijun i ruszyła w górę. Jeżeli mamy do czynienia z wariantem z falą c korekty nieregularnej to odrzucenie testowanej obecnie Tenkan będzie okazją do szukania shorta. Takiemu scenariuszowi sprzyja sentyment, gdzie widzimy od pewnego czasu powiększająca się przewagę strony krótkiej.


USD/JPY

Para USD/JPY dotarła do kluczowej strefy oporu i pierwsza próba ataku spotkała się od razu z reakcją podaży. W dalszym ciągu możliwe są przedstawione wcześniej scenariusze. Udana próba ataku na strefę pozwoli na realizację formacji odwróconej głowy z ramionami i większe odreagowanie, albo nawet zakończenie dużej korekty ABC i powrót do wzrostów. Odrzucenie poziomu będzie oznaczało kontynuację ruchu bocznego w ramach fali czwartej ostatniej fali spadkowej.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do linii Senkou Span A i od niej odbiła. Linie Tenakan i Kijun po utworzeniu krzyża pod chmurą zaczynają poruszać się płasko. Pozostaje czekać na większą reakcję na Senkou Span A i w zależności od jej pokonania lub odrzucenia szukać pozycji zgodnej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here