Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd090119

Na parze EUR/USD bez większych zmian. Scenariusz zakładający zakończenie korekty prostej i kontynuację spadków w ramach fali B większej struktury korekcyjnej, lub w ramach kolejnej fali spadkowej, został zanegowany. Liczyłem, że ostatnia mocna świeczka spadkowa jest początkiem własnie takiego ruchu u powinna mieć swoją kontynuację, ale nic takiego nie miało miejsca i para po raz kolejny testuje kluczową strefę oporu, która znajduje się w okolicach poziomu 1,1450. Jej pokonanie pozwoli na ruch w kierunku poziomu 1,1550, gdzie znajduje się kolejna strefa podażowa. Cały ruch boczny jaki oglądamy od dwóch miesięcy, powoli zaczyna przypominać klin zwyżkujący. Jeżeli tak, to do jego wykończenia brakuje dwóch podfal, a to znowu oznacza, że ruch boczny jeszcze troszkę potrwa. Wybicie górnego ograniczenia struktury, zaneguje taki scenariusz.

eurusd090119ichi

Na wykresie Ichimoku również nic się nie dzieje. Para po pokonaniu płaskich Kijun i Tenkan D1 znajduje się cały czas w chmurze spadkowej. Dopiero wybicie z niej powinno pokazać kierunek w jakim para będzie się poruszała w najbliższym czasie. Para od góry jak już wspominałem wielokrotnie ograniczone jest przez długą i płaską linię Kijun z wykresu miesięcznego (1,1450) i jeżeli parze uda się ją pokonać, będzie można zacząć spoglądać w górę w kierunku 1,1530 gdzie znajduje się tygodniowa Kijun. Na razie para jest niegrywalna.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd090119

Kolejna para, na której niewiele się dzieje. Wspominałem niedawno, że ostatnie mocne odbicie od strefy wsparcia można traktować jako pierwszą falę wzrostową lub co widać na wykresie liniowym jako falę c w korekcie prostej. W tym drugim przypadku, oglądane mocne zejście pod dołek jest falą c w korekcie nieregularnej, a oglądany wzrost właśnie falą C korekty prostej. Bardziej pasuje mi pierwszy scenariusz, w którym zakładam, że wzrost ten jest pierwszą falą i powinien mieć on swoją kontynuację. Obecnie para cały czas znajduje się powyżej lokalnej strefy wsparcia, a jej re-test od góry może być okazją do szukania pozycji pod zagranie na wzrostową falę 3C.

gbpusd090119ichi

Na wykresie Ichimoku para dotarła do oporu jaki wyznacza tygodniowa linia Tenkan. Jej pokonanie otwiera drogę w kierunku minimum linii SSA D1. Ja wspomniałem powyżej, zakładam scenariusz z budową kolejnej nogi wzrostowej czyli najpierw odrzucenia linii Tenkan W1 i korekty w kierunku Kijun D1. W ten sposób powstanie fala 2B, którą będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod falę 3C. Na wykresie H4 będą to okolice chmury spadkowej i odrzucenie Kijun D1 i chmury da sygnał zakupowy. Zejście poniżej KIjun D1 lub pokonanie z obecnych poziomów Tenkan W1 zaneguje scenariusz.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here