Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Parze EUR/USD nie udało się pokonać kluczowej strefy oporu. W piątek mieliśmy próbę wyjścia górą z powstałego Iside Bara, która skończyła się niepowodzeniem i powstała formacja Fakey. Obecnie para znajduje się tuż pod strefą podażową. Możemy w najbliższym czasie zobaczyć ruch i re-test poziomu 1.1960. Jeżeli spojrzymy na wykres H4 z naniesionym wskaznikiem Ichimoku zobaczymy, że wykres pary pokonał linię Kijun i może to oznaczać większą korektę własnie w okolice wspomnianego poziomu i linii Senkou Span A, czyli górnego ograniczenia chmury.

Sentyment jest neutralny. Widzimy spadek zarówno pozycji długich jak i krótkich. Pozwala to na otwieranie pozycji długiej i jeżeli para odbije od chmury i wyjdzie ponad linie Kijun i Tenkan, będę otwierał pozycję długą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pozostaje tuż ponad wsparciem jakie tworzy ostatni szczyt. Również tutaj postał Inside Bar i czekamy na wybicie, które powinno wskazać kierunek na najbliższe dni. Wybicie dołem będzie oznaczała test przyspieszonej linii trendu. Ruch taki może być falą czwartą ostatniej fali wzrostowej i po jego zakończeniu powinniśmy zobaczyć atak na kluczową strefę podażową. Ruch wewnątrz Inside Bara może również przeciągnąć się w czasie i w ten sposób stworzyć falę czwartą.  W tym przypadku wsparcie ponad którym para się obecnie znajduje, zostanie wybronione.

Na wykresie sentymentu widzimy mocną redukcją pozycji zarówno krótkich jak i długich. Pozwala to na otwieranie dowolnej pozycji. Natomiast wskaznik Ichimoku nie daje obecnie żadnych setupów, dlatego pozostaje z boku.


USD/JPY

Para USD/JPY próbuje pokonać lokalną strefę oporu. W piątek ta sztuka nie powiodła się. Powstała świeczka z górnym wąsem, ale już dzisiaj widzimy koleją próbę wydostania się ponad strefę. Jeżeli tym razem para upora się z oporem, powinniśmy zobaczyć kontynuację zapoczątkowanego w zeszłym tygodniu impulsu wzrostowego i ruch w kierunku kluczowej strefy podażowej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here