Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.
EUR/USD

Parze EUR/USD nie udało się pokonać kluczowej strefy oporu. Powstał Inside Bar z którego oglądaliśmy wczoraj wybicie dołem i pokonanie wewnętrznej linii wsparcia. Para obecnie znajduje się nad strefą popytową, którą wyznacza szczyt z końca listopada. Jej pokonanie powinno doprowadzić do testu dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Jeżeli jednak para tworzy falę kończącą, powinna poruszać się trójkami. Całkiem możliwe, że pierwsze dwie są za nami i obrona dolnego ograniczenia kanału będzie początkiem trzeciej. Kolejną możliwością, która wydaje się całkiem prawdopodobna, to budowa fali B korekty prostej. W tym przypadku, para wybije z kanału i zobaczymy spadki w okolice ostatniego dołka w ramach fali C.

Przybywa chętnych do zajmowania pozycji długich. Obecnie na wykresie z naniesionym wskaznikiem Ichimoku brak jakichkolwiek sygnałów zakupowych, dlatego pozostaje z boku.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pozostaje wewnątrz Inside Bara tuż ponad strefą wsparcia. Czekamy na wybicie. Jeżeli popatrzymy na wykres pod kątem fal zobaczymy, że do zakończenia ostatniej fali brakuje podfali piątej. Możliwe, że zobaczymy próbę wybicia z Inside Bara górą w ramach własnie podfali piątej, odrzucenie kluczowej strefy oporu i zakończenie sekwencji wzrostowej.

Na razie, trend mamy wzrostowy, dlatego interesują mnie tylko sygnały zakupowe. Przeszkadza w tym sentyment, bo tutaj mamy przyrost pozycji krótkich, ale jeżeli powstanie korekta i test przyspieszonej linii trendu, możliwe że ten układ się zmieni.


USD/JPY

Para USD/JPY została zamknięta pomiędzy dwoma liniami. Wczoraj para odrzuciła górne ograniczenie konsolidacji i strefę oporu i obecnie zbliża się do wewnętrznej linii wsparcia. Cała konsolidacja przypomina trójkąt i trzeba poczekać na wybicie w którymś kierunku. Ostatnie momentum było wzrostowe, dlatego większe szanse dawałbym na wybicie z niego górą. Jeżeli jest to trójkąt to powoli ulega on wypełnieniu. Obecnie powinnismy znajdować się w jego fali e.

Sentyment jest neutralny i pozwala otwierać dowolna pozycję, ale sygnałów nie ma żadnych, dlatego wstrzymuję się obecnie z grą do momentu wybicia z konsolidacji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here