Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

 

eurusd080819

Odbicie jakie oglądamy od kilku dni na parze EUR/USD, zatrzymało się na linii poprowadzonej po ostatnich dołkach i dwóch liniach Ichimoku. Są to tygodniowa linia Tenkan i KIjun. Obie stanowią mocną strefę oporu. Para od kilku dni pozostaje w konsolidacji tuż pod nimi. Powstał Inside Bar, który patrząc na cały tworzący się impuls może wpisywać się w falę czwartą. Zakładam, że para jeszcze raz spróbuje zaatakować linie i górne ograniczenie IB, budując w ten sposób falę piątą. Jeżeli tak będzie, to będziemy mieli zakończoną piątkę wzrostową. Pytanie co dalej. Zakładam dwa scenariusze. W pierwszym, powstała piątka będzie dopiero pierwszą falą wzrostową, czyli falą 1A. Oznacza to, że po jej zakończeniu zobaczymy jej korektę, która powinna przetestować dzienną linie Kijun. Powinna wtedy pojawić się okazja do szukania pozycji na niższym TF i zagrania pod falę 3C. Na wykresach H4 i H1 będą to okolice chmury, a jej odrzucenie w połączeniu z odrzuceniem linii Kijun da sygnał do zagrania. W drugim scenariuszu, powstała piątka jest falą c w korekcie nieregularnej. Pisałem wcześniej, że spadkowa trójka ma dodatkową falę, a to może oznaczać korektę nieregularną. W tym przypadku para odrzuci testowane linie i ruszy w dół. Ewentualny re-test linii Kijun D1 od dołu pozwoli na szukanie tym razem pozycji krótkiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy080819

Podobnie jak para EUR/USD tak i para USD/JPY pozostaje w konsolidacji, która zamknięta jest w Inside Barze. Pisałem ostatnio, że fala spadkowa została zakończona, a oglądane ostatnio odbicie powinno być jej korektą. Przy takim założeniu, para powinna ruszyć jeszcze raz w górę w kierunku górnego ograniczenia IB i strefy oporu wyznaczonej na ostatnich dołkach. W pobliżu jest również tygodniowa linia Tenkan, co wzmacnia to miejsce. W dalszym ciągu zakładam, że oglądana fala spadkowa, która powstałą po odrzuceniu linii Kijun W1, jest dopiero pierwszą falą spadkową. Oznacza to, że ewentualna korekta w kierunku wspomnianego poziomu, będzie okazją do szukania pozycji pod kontynuację spadków.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here