Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Para EUR/USD po udanej jak do tej pory obronie strefy wsparcia w okolicach poziomu 1.1750, dotarła do lokalnego oporu. Ruch w górę jaki powstał, jest na tym etapie trójką i ma charakter korekty. Obecnie testowany opór znajduje się w okolicach zniesienia 50 procent fali spadkowej. Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona, pojawi się szansa na drugą nogą impulsu spadkowego, czyli falę 3C. Pierwszym miejscem docelowym dla takiego ruch będzie strefa popytowa w okolicach 1,1650.

Indeks sentymentu pokazuje zdecydowany wzrost pozycji krótkich i delikatny pozycji długich. Jeżeli w najbliższym czasie zacznie ulegać redukcji ilość longów, odrzucenie wspomnianego oporu będzie okazją do szukania shorta.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Pokonanie ważnej linii trendu, nie spowodowało przyspieszenia spadków. Para GBP/USD zatrzymała się na strefie wsparci. Obecnie oglądamy reakcję popytu, która jak na razie jest niemrawa. Być może powstanie ruch powrotny do przełamanej linii. Jeżeli uda się doprowadzić do powrotu ponad nią, szansa na kontynuację wzrostów będzie spora. Jednak bazowym scenariuszem po tak mocnym impulsie spadkowym, jest re-test wspomnianej linii i dalszy ruch na południe.

Obecny mocny przyrost pozycji krótkich i utrzymanie w miejscu długich pozwala na szukanie pozycji. Re-test wspomnianej linii trendu będzie tu temu okazją. Powstanie formacji świecowej odrzucającej ją, będzie dobrym setupem do shorta.


USD/JPY

Para USD/JPY mocnym ruchem wzrostowym obroniła strefę wsparcia. Powstały impuls jest piątką. Udało się co prawda ruchem bocznym, ale wyjść nad linię trendu. Obecnie oglądamy korektę i jest duża szansa na re-test linii w ramach fali 2B i kontynuację wzrostów. Zasięg dla wzrostów będzie można wyznaczyć dzięki hipotetycznej formacji RGR, która być może w najbliższym czasie powstanie.

Wykres sentymentu nie pozwala obecnie na otwieranie pozycji. Jeżeli jednak ilość pozycji krótkich zacznie spadać lub zatrzyma się na obecnym poziomie, taka możliwość powstanie. Re-test linii i strefy wsparcia, będzie dobrą ku temu okazją.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here