Naga Markets


“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD w dalszym ciągu walczy o obronę testowanego obecnie dolnego ograniczenia strefy wsparcia. Niestety nie pojawił się wystarczający popyt w tej strefie i nie doszło do większej korekty. Wsparcie prawdopodobnie zostanie pokonane, a para ruszy w kierunku poziomu 1.1860. Poziom ten był kilka razy testowany, więc może tam pojawi się wreszcie jakaś reakcja, która doprowadzi do odreagowania i pozwoli na przyłączenie się do trendu. Na razie dalej jesteśmy w podfali trzeciej fali 3C. Jeżeli pojawi się korekta to powinna ona być falą czwartą fali 3C.

Na wykresie dziennym Ichimoku cena oddaliła się od linii Kijun i Tenkan co potwierdza siłę trendu. Linia Chikou również oddalona jest maksymalnie od ceny. Chmura spadkowa powoli zaczyna się rozszerzać. Mimo tego, że sentyment cały czas jest neutralny to nie można wykorzystać tego do zajęcia pozycji. Cały czas para znajduje się daleko od linii i chmury na wykresie dziennym i nie daje żadnych sygnałów do zajęcia pozycji. Pozostaje czekać na korektę i szukać wejścia na podfalę piątą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

 

Para GBP/USD pozostaje wewnątrz szerszej strefy wsparcia. Obecnie para testuje jej dolne ograniczenie i linie trendu. Pojawiła się niewielka reakcja na ten poziom, ale jest na tyle mała, że szansa na pokonanie testowanych poziomów wzrasta. Para znajduje się w fali trzeciej i powinna ja powoli kończyć, dlatego możliwe, że zobaczymy jeszcze jednego zejścia poniżej wsparcia i dopiero wtedy nastąpi reakcja popytu.  W innym wypadku, patrząc po podfalach, gdzie fale 1 i 3 są równe, można się spodziewać wydłużenia fali piątej, a to oznaczać będzie pokonanie już teraz strefy i ruch w kierunku poziomu 1.3300.

Na wykresie Ichimoku sytuacja podobna do tej z EUR/USD. Wszystkie linie potwierdzają mocny trend spadkowy, a brak korekty nie pozwala na pojawienie się sygnału na niższym TF. Sentyment również od dłuższego czasu pozostaje neutralny i na stałym poziomie. Pozostaje czekać.


USD/JPY

Na parze USD/JPY w dalszym ciągu widzimy kontynuację reakcji na poziom wsparcia. Pojawiły się dwa małe pinbary i jedna świeca niezdecydowania. Tak jak pisałem wcześniej, ruch w dół jest piątką i powinien być falą A jeżeli ma to być korekta, a obecna próba wzrostu falą B. Ruch taki powinien zakończyć się maksymalnie na lewym ramieniu potencjalnej formacji głowy z ramionami. Następnie powinniśmy zobaczyć kolejna fale spadkową. Wzrost ponad szczyt neguje taki scenariusz.

Na wykresie Ichimoku po tym jak para nie poradziła sobie z linią Kijun i Senkou Span B z wykresu tygodniowego, para przetestowała, a następnie pokonała linię Tenkan na dziennym. Wczoraj mieliśmy jej re-test od dołu. Linia CHikou odbiła od Senkou Span B i powróciła do wnętrza chmury. Na wykresie H4 cena znajduje się wewnątrz chmury i ewentualne mocne wyjście ponad nią będzie sygnałem do zajęcia pozycji na co pozwala neutralny sentyment. Ja jednak liczę na kolejną falę spadkową i test Senkou Span B na wykresie H4 i dopiero wtedy będę nastawiał się na szukanie pozycji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here