Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD pokonała lokalną strefę wsparcia. W przypadku ewentualnego pogłębienia spadków liczyłem na falę B korekty i dopiero przełamanie wsparcia. Para jednak miała inne plany i wczoraj poziom został pokonany. Para dotarła własnie do strefy popytowej wyznaczonej na wykresie miesięcznym. Jej pokonanie może doprowadzić do ruchu w kierunku poziomu 1.2000. Liczę jednak na rozbudowę korekty w bok i powstanie fali czwartej i próbę kolejnego ataku na szczyty.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para zbliża się do linii Kijun. Na poziomie tym znajduje się również zniesienie 38.2 procent fali trzeciej i liczę na reakcję popytu w tych rejonach. Pokonanie linii Kijun może oznaczać pogłębienie spadków i ruch w okolice poziomu 1.2000.

Sentyment zmienia kierunek i cały spadek wykorzystywany jest do otwierania pozycji długich. Jednak na odpowiedni setup trzeba będzie poczekać. Na wykresie h4 para znajduje się przy linii Senkou Span B chmury wzrostowej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pokonała wsparcie i dotarła do kolejnego. Powstał nawet Pin Bar, który sugerował większe odbicie, ale do głosu doszła podaż i obecnie para zmaga się z poziomem 1,3860. Jest to ważny poziom i jakąś aktywność popytu powinniśmy tutaj zobaczyć. Poziom ten zbiega się z linią Tenkan na wykresie tygodniowym co wzmacnia jego znaczenie. Wybicie z Inside Baru, który powstał powinno wskazać kierunek na najbliższe dni. Ewentualna obrona wsparcia powinna być początkiem fali B większej struktury korekcyjnej.

Na wykresie Ichimoku, para testuje Linię Kijun, która jest wsparciem. Linia Tenkan powoli zaczyna poruszać się horyzontalnie co może sugerować, że pojawi się odbicie. Jeżeli tak, to powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku pokonanej linii Tenkan i powinna to być fala B.

Sentyment pozostaje bez większych zmian. Od wczoraj widzimy lekki wzrost pozycji krótkich. Ja na ten moment pozostaje z boku i do momentu pokonania linii Kijun na wykresie dziennym zainteresowany jestem tylko pozycjami długimi.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here