Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd071119

Para EUR/USD zgodnie z tym co pisałem w ostatniej analizie, po odrzuceniu po raz drugi tygodniowej linii Kijun, dotarła do dolnego ograniczenia Inisde Bara z wykresu tygodniowego i płaskiej linii SSB chmury spadkowej. Założyłem sobie scenariusz, w którym impuls jaki powstał od dołka został zakończony i można oznaczyć go jako falę 1A. Oznacza to, że spadek jaki oglądamy od kilku dni jest jego korektą. Na razie mamy wyrysowaną pierwszą nogę korekty, czyli falę a. Spodziewam się obrony SB i ruchu w kierunku pokonanej dziennej linii Tenkan. Ruch taki powinien odbywać się w ramach fali b powstającej korekty. Odrzucenie Tenkan D1 powinno doprowadzić do kontynuacji spadków w ramach fali c fali 2B. Celem dla takiego ruchu powinna być tygodniowa, płaska linia Tenkan. Jeżeli linia zostanie odrzucona poszukam pozycji pod zagranie na wzrostową falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy071119

Na parze USD/JPY bez większych zmian. Para pozostaje zamknięta w Inside Barze tuż nad dzienną linią Tenkan i przedłużoną linią Kijun W1. W grze pozostaje scenariusz w którym para buduje, albo pierwszą falę fali 3C, albo falę b w korekcie nieregularnej. W pierwszym przypadku, para obroni Tenkan D1 i wybije górą z IB kontynuując wzrosty w ramach wspomnianej fali trzeciej. W drugim scenariuszu, para zakończy pierwszą falę fali b korekty nieregularnej. Oznacza to spadek w rejony dolnego ograniczenia IB i budowę fali c. Na razie wstrzymuję się z grą na tej parze do momentu zdecydowanego określenia się pary co do nakreślonego scenariusza.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here