Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

 

Para EUR/USD po odrzuceniu strefy oporu, która znajduje się w okolicach linii szyi potencjalnej formacji głowy z ramionami, ruszyła na południe, docierając do dolnego ograniczenia strefy wsparcia (poziom 1.1530). Nastąpiło odbicie, które dotarło do linii poprowadzonej po szczytach (formacja trójkąta korekcyjnego). Zakładam dwa scenariusze. W pierwszym obecny wzrost jest już tym właściwym, który będzie kontynuacją powstałego impulsu jaki powstał od dołka. W tym przypadku, para zakończyła budowę prawego ramienia formacji RGR i na bazie fali 3C pokona testowaną strefę oporu. W drugim, fala spadkowa jaka powstała po odrzuceniu strefy, jest dopiero pierwszą falą większej korekty prostej. W tym przypadku zobaczymy spadek w ramach fali c i ponowny test dolnego ograniczenia strefy wsparcia. Na ten moment odrzucam scenariusze spadkowe (do czasu pokonania wsparcia).

Na wykresie Ichimoku bez większych zmian. Para retestowała ostatnio linię Kijun D1 i ją odrzuciała, docierając do linii Tenkan D1 i okolic SSA Mn (zielona linia). Sentyment cały czas pozwala na granie w dwie strony. Od dłuższego czasu jest on neutralny. Na wykresie H4 para zbliża się do wybicia z chmury i jeżeli będzie to wybicie, które pokona wspomniane przeszkody, będzie można otwierać pozycje pod zagranie na falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Bez większych zmian na parze GBP/USD. Para odrzuciła wsparcie wyznaczone na fali b korekty prostej i dotarła do oporu wyznaczonego na lewym ramieniu hipotetycznej formacji RGR. Jeżeli opór zostanie odrzucony, powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku linii szyi formacji i jej test, czyli budowę albo fali b większej struktury korekcyjnej, albo powrót do spadków po zakończeniu korekty prostej. Pokonanie testowanego poziomu powinno rozpocząć budowę wzrostowej fali 3C i ruch w kierunku linii poprowadzonej po szczytach.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para odbiła od wsparcia i obecnie testuje linię Kijun D1. Jej pokonanie powinno doprowadzić do testu znajdującej się w okolicy ostatniego szczytu linii Tenkan W1. Dopiero jej pokonanie pozwoli na większy ruch wzrostowy. Obecnie jestem neutralny i czekam na zdecydowany ruch w jakimś kierunku.


USD/JPY

Para USD/JPY nie zrealizowała pierwszego zakładanego przeze mnie scenariusza i zamiast kontynuować wzrosty po zakończeniu fali c korekty nieregularnej, ruszyła na południe budując kolejną falę spadkową. Cały czas obraz bary jest prowzrostowy i jeżeli parze uda się utrzymać obecne poziomy, to szansa na kontynuację wzrostów na bazie fali 3C będą spore. Na obecną chwilę, mamy zakończony impuls w górę, potem korektę nieregularną jako falę a i obecną falę spadkową jako falę c. Zejście poniżej testowanego wsparcia zaneguje scenariusz wzrostowy. Aktualnym stanie się ten z budową spadkowej fali C.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para nie poradziła sobie z ważną strefą oporu wyznaczoną przez linię SSA D1 i linię Tenkan W1. Ich odrzucenie skutkowało spadkiwm w kierunku SSB D1 i Kijun D1. Linie są obecnie testowane. Jeżeli uda się parze obronić te poziomy, to przy coraz byczym sentymencie (mocny wzrost pozycji długich), będzie można szukać wejścia pod falę 3C. Pokonanie Kijun D1 i SSB D1 zaneguje taki scenariusz.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here