Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Para EUR/USD w dalszym ciągu porusza się wewnątrz Inside Bara z wykresu dziennego. Wczoraj po raz kolejny testowała linię poprowadzoną po ostatnich dołkach. Powstał niewielki ruch w górę, który zatrzymał się na zniesieniu 50 procent fali impulsu spadkowego. Cała konsolidacja wygląda na korektę, dlatego podstawowym scenariuszem dla tej pary jest ten spadkowy. Wybicie z Inside Bara dołem powinno doprowadzić do testu linii trendu.

Jak widzimy na wykresie sentymentu, rośnie ilość pozycji krótkich a długich pozostaje na podobnym poziomie. Jest to zachęta do szukania pozycji na spadki. Pokonanie linii poprowadzonej po dołkach i jej re-test od dołu będzie ku temu okazją.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD dotarła wczoraj do strefy oporu i górnego ograniczenia kanału w jakim zaczyna się poruszać. Poziomy te zostały odrzucone Pin Barem. Z falowego punktu widzenia, cały czas czegoś jeszcze brakuje w ruchu wzrostowym. Bez względu na to czy jest to układ 1212 czy też korekta prosta ABC, powinniśmy zobaczyć przynajmniej jeszcze jedną próbę ruchu w górę. Całkiem możliwe, że powstanie korekta, która powinna zatrzymać się na linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. Będą to okolice zniesienia 38.2 ostatniej fali wzrostowej, czyli idealne miejsce do zakończenia fali 4 fali 3C.

Niewielkie zmiany w obrazie sentymentu. Widzimy lekką redukcję pozycji krótkich. Taki układ w połączeniu z momentum wzrostowym nie pozwala na otwieranie pozycji. Jeżeli układ ten ulegnie zmianie w czasie korekty i wspomniane wyżej poziomy zostaną odrzucone, pojawi się okazja do szukania pozycji długiej. Na razie z boku.


USD/JPY

Para USD/JPY po raz kolejny przetestowała i odrzuciła ważna strefę wsparcia. Powstał ruch wzrostowy, który dotarł do lokalnego oporu. Patrząc na ostatnią falę spadkową, widać że nie została ona jeszcze skończona. Dlatego bardziej przemawia do mnie kolejny spadek, który powinien być falą piątą ostatniego impulsu. Dopiero po jego zakończeniu powinien powstać większy ruch wzrostowy jako jego korekta.

Układ sentymentu zaczyna sprzyjać shortom, ale poziomy na których obecnie się znajdujemy zupełnie nie pozwalają na otwieranie pozycji. Trzeba poczekać na pokonanie kluczowego wsparcia i dopiero przy jego re-teście szukać pozycji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here