Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Para EUR/USD po dotarciu do strefy oporu w okolicach poziomu 1.1900 odrzuciła poziom Pin Barem. Postał jeszcze ruch korygujący, ale po wyglądzie świeczek widać było, że jest to końcówka wzrostów. Powstał impuls spadkowy, który pokonał przyspieszoną linię trendu i zatrzymał się na strefie wsparcia w okolicach poziomu 1.1750. Od wczoraj oglądamy reakcję na ten poziom, która powinna być jego korektą i po jej zakończeniu powinniśmy oglądać kolejną falę spadkową.

Jak co poniedziałek rano, wykres sentymentu niewiele nam mów. Być może po ukształtowaniu korekty i odrzuceniu lokalnej strefy oporu, będzie on bardziej pomocny.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD wybijając w zeszłym tygodniu z kleszczy jakimi były linie poprowadzone po szczytach, wygenerowała dwa mocne impulsy spadkowe. Pokonała linię trendu, która była dolnym ograniczeniem klina wzrostowego i dotarła do strefy wsparcia w okolicach poziomu 1,3030. Obecnie oglądamy próbę odreagowania. Jeżeli wykres pary nie wróci do wnętrza formacji klina i odrzuci jego dolne ograniczenie, będziemy mogli liczyć na kolejną fale spadkową w kierunku poziomu 1,2970.

Dotarcie korekty w okolice wspomnianej strefy, będzie okazją do szukania pozycji krótkiej.


USD/JPY

Para USD/JPY w dalszym ciągu próbuje obronić strefę wsparcia w okolicach poziomu 110,300. Powstał impuls wzrostowy, który jest piątką i jeżeli nie jest to fala C korekty nieregularnej, powinniśmy zobaczyć jego kontynuację. Wykres pary dotarł do strefy oporu oraz linii trendu, którą obecnie testuje. Możliwe, że linia ta zostanie odrzucona i powstanie korekta, która może być prawym ramieniem hipotetycznej formacji głowy z ramionami.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here