Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Po dotarciu pary EUR/USD już do pierwszej strefy popytowej, czyli zniesienia 38.2 procent fali ostatnich wzrostów, lokalnego wsparcia i linii poprowadzonej po szczytach, nastąpił mocny atak kupujących. Wczorajszy ruch wzrostowy nie został jeszcze zakończony i powinniśmy zobaczyć próby kolejnego wzrostu. Nie da się w tym momencie powiedzieć, czy powstały impuls jest falą pierwszą nowego ruchu, który zaatakuje kluczowy opór. Czy też jak pisałem wczoraj, falą C korekty nieregularnej i po jego wypełnieniu zobaczymy spadki. Podejście pod ostatni szczyt i reakcja na strefę oporu, pozwoli dopiero określić, która z możliwości jest bardziej prawdopodobna.

Na wykresie sentymentu widzimy, że mali gracze zamykali w czasie wczorajszego ruchu pozycje długie i otwierali krótkie licząc na odrzucenie oporu.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Podobnie jak na parze EUR/USD tak i tutaj, wykres pary dotarł do zniesienia 38.2 procent ostatnich wzrostów i pojawiła się reakcja popytu. Od tego momentu widzimy ruch w górę, który natrafił na pierwszą strefę podażową. Pojawiły się pierwsze próby odrzucenia poziomu. Wydaje się jednak, że poziom zostanie pokonany i losy pary rozstrzygną się dopiero w okolicach ostatniego szczytu.

Pozycjonowanie małych graczy, podobne do tego jakie oglądamy na EUR/USD. Różnica polega na tym, że nie mamy w przypadku GBP/USD tak mocnego przyrostu pozycji krótkich.

USD/JPY

Para USD/JPY po krótkim okresie akumulacji i obronie lokalnej strefy wsparcia zaatakowała linię poprowadzoną po ostatnich szczytach. Jeżeli linia zostanie na stałe pokonana i para poradzi sobie z obecnie testowanym oporem, otworzy się droga do wyższych poziomów. Pierwszym celem dla takiego ruchu powinna byś strefa oporu w okolicach poziomu 114,400.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here