Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd070619

Para EUR/USD na razie zachowuje się zgodnie z przedstawionym dwa dni temu scenariuszem. Po wyrysowaniu impulsu wzrostowego i dotarciu do dolnego ograniczenia strefy oporu, który został odrzucony, para zawróciła budując tym samym albo falę 2b, albo falę a w korekcie nieregularnej lub falę czwartą fali 1A. Po dotarciu do strefy wsparcia umiejscowionej na ostatnim przebitym szczycie, para rozpoczęła budowę kolejnej fali wzrostowej. Parze udało się dotrzeć do górnego ograniczenia strefy podażowej i linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. Jeżeli uznamy powstały impuls wzrostowy za zakończony, to należy spodziewać się odrzucenia testowanych obecnie poziomów i ponownej korekty w kierunku wspomnianej wcześniej i wybronionej strefy wsparcia. Ruch taki będzie odbywał się w ramach korekty zakończonej fali 1A, a to oznacza, że para odrzuci strefę i ruszy ponownie w górę budując falę 3C.

eurusd070619ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po pokonaniu i re-teście tygodniowej linii Tenkan, ruszyła w górę, docierając do płaskiej linii SSB chmury spadkowej. Jeżeli linia zostanie odrzucona, to para powinna po raz kolejny przetestować tygodniową Tenkan. Ten moment będzie można wykorzystać na niższym TF do szukania pozycji pod właściwą falę 3C. Miejscem docelowym dla fali C będzie KIjun W1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy070619

Para USD/JPY również na razie realizuje zakładany wcześniej scenariusz. Para po dotarciu do strefy wsparcia, odbiła i zaczęła budowę potencjalnej fali czwartej fali 3C. Obecnie para testuje górne ograniczenie strefy podażowej. Patrząc na falę drugą fali 3C, która jest szybka i krótka, to obecnie tworząca się korekta powinna być bardziej płaska i wydłużona w czasie. Dlatego spodziewam się, że para pozostanie w zasięgu strefy jeszcze kilka dni. Po zakończeniu korekty powinniśmy zobaczyć kontynuację spadków w ramach fali piątej fali 3C.

usdjpy070619ichi

Miejscem docelowym i maksymalnym do którego powinna podążać tworząca się fala czwarta jest dzienna linia Tenkan. Jej odrzucenie będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod spadki. Na wykresie H4 para powinna dotrzeć do chmury spadkowej i ją odrzucić dając tym samy sygnał do zajęcia pozycji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here