Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd070519

Para EUR/USD pozostaje w kanale spadkowy. Ostatnie dni to re-test od dołu strefy oporu rozciągającej się w okolicach poziomu 1,1250. Strefa została odrzucona Pin Barem i para po raz kolejny przetestowała górne ograniczenie wsparcia, które znajduje się w okolicy poziomu 1,1170. Od wczoraj oglądamy odbicie, które może być falą 3c, czyli kontynuacją ostatniej fali wzrostowej. Jeżeli tak się stanie, to para powinna opuścić kanał i po raz kolejny przetestować poziom 1,1250. Dopiero jego pokonanie otworzy drogę do dalszych wzrostów. Na niższym interwale mamy dwie przeciwstawne piątki. Możemy rozważać dwa scenariusze. W pierwszym oglądana spadkowa piątka jest falą a, a oglądany od wczoraj wzrost jest falą b. Oznacza to, że para odrzuci górne ograniczenie kanału i zobaczymy spadki w ramach fali 2c. W drugim, oglądana spadkowa piątka jest falą c w korekcie nieregularnej. W tym przypadku już z tych poziomów zobaczymy wzrosty w ramach fali 3c.

eurusd070519ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para odrzuciła linię KIjun D1 pin barem, a następnie przetestowała Tenkan. Obecnie para znajduje się pomiędzy liniami i dopiero wyjście powyżej Kijun pozwoli na rozpatrywanie scenariusza wzrostowego. Pierwszym celem dla ewentualnych wzrostów będzie tygodniowa linia Tenkan i linia SSA chmury spadkowej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy070519

Para USD/JPY “przeskoczyła” niedzielną luką spadkową kluczową wewnętrzną strefę wsparcia i dotarła do kolejnej strefy popytowej. Od wczoraj oglądamy próbę wzrostów w kierunku pokonanego poziomu 111,000. Ruch taki może odbywać się w ramach fali czwartej tworzącego się impulsu spadkowego lub być początkiem kolejnej fali wzrostowej. W tym drugim przypadku będziemy mieli zakończoną korektę prostą, a powstałą fala wzrostowa będzie pierwszą falą fali trzeciej. Kolejny scenariusz jaki trzeba wziąć pod uwagę zakłada zakończenie spadkowej korekty proste, która będzie dopiero falą A. W tym przypadku wzrosty będzie trzeba traktować jako falę B i po jej zakończeniu zobaczymy spadki w ramach fali C.

usdjpy070519ichi

Na wykresie Ichimoku dokładnie widzimy, że para odbiła od linii SSB chmury wzrostowej i zatrzymała się na SSA. Jeżeli parze uda się ją pokonać to kolejnym celem dla pary będzie linia Tenkan z wykresu tygodniowego. Odrzucenie SSA pozwoli na ruch w kierunku SSB i w dalszej kolejności w kierunku płaskiej i długiej linii KIjun W1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here