Naga Markets


“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD znajduje się obecnie w strefie wsparcia. W zeszłym tygodniu powstał IB, z którego para próbowała w piątek wybić się dołem, a tym samym pokonać dolne ograniczenie strefy wsparcia. Wykres pary wrócił jednak do wnętrza IB i być może powstanie ruch wzrostowy na bazie formacji Fakey. Świeczka powrotna jest jednak mało przekonywująca, dlatego wstrzymałbym się jeszcze z zatwierdzeniem formacji. Jeżeli jednak uda się parze utrzymać wsparcie, to powinniśmy zobaczyć próbę wzrostów w kierunku niedawno pokonanej strefy wsparcia, a teraz oporu. Ruch taki powinien odbywać się w ramach fali czwartej fali 3C. Po jej zakończeniu i odrzuceniu oporu, ruch w kierunku poziomu 1,1750 będzie bardzo prawdopodobny i powinien odbywać się w ramach fali piątej fali 3C.

Na wykresie Ichimoku widzimy mocny trend spadkowy. Wszystkie linie ułożone są mocno pro-spadkowo potwierdzając trend. Jedyne linia Chkou powoli zbliża się do ceny, a to oznacza słabnięcie ruchu i może doprowadzić do powstania większej korekty lub ruchu bocznego. Para na wykresie tygodniowym pokonała płaską linię Kijun. Wzrost w jej kierunku i jej re-test wpisałby się w układ falowy. Na wykresie powyżej, są to okolice linii Tenkan z wykresu dziennego. Sentyment pozostaje bez zmian i pozwala otwierać ewentualnego shorta i zagrać po korekcie na falę piątą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

USD/JPY

Po zakończeniu ostatniej sekwencji falowej, para dotarła i odrzuciła strefę oporu. Nastąpił ruch spadkowy, który zatrzymał się w okolicy wsparcia. Para próbuje wybronić strefę i ewentualne wzrosty powinny odbywać się na bazie fali piątej ostatniej fali wzrostowej. W takim przypadku para powinna dotrzeć w rejony poziomu 110,230. Problem jest jednak taki, że spadek od szczytu co widać na niższym TF jest piątką. Oznaczać to może, że jest to dopiero pierwsza fala korekty i powinniśmy zobaczyć jeszcze jej jedną nogę spadkową, czyli falę 3C.

Na wykresie tygodniowym Ichimoku, para odbiła od linii Kijun i Senkou Span B chmury wzrostowej co skutkowało spadkiem i pokonaniem linii Tenkan z wykresu dziennego. Obecnie para znajduje się w chmurze i przetestowała już raz Tenkan od dołu. Tak jak wspomniałem powyżej, ruch spadkowy jest piątką i ponowny wzrost powinien być falą 2B. W ten sposób powstałaby mała formacja RGR. Jej realizacja oznaczałaby spadek w kierunku linii Senkou Span B. Sentyment po nagłym spadku pozycji krótkich stał się neutralny i będzie można zagrać pod taki scenariusz. Mocne wybicie ponad linię Tenkan neguje taki scenariusz.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here