Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują

EUR/USD

Parze EUR/USD udało się sforsować strefę oporu, z którą miała kłopot od pewnego czasu. Coraz bardziej wygląda to na realizacje scenariusza z korektą prostą i kontynuacją trendu wzrostowego, niż na falę B w postaci korekty nieregularnej. Jeżeli parze uda się utrzymać pokonany opór, szansa na atak na szczyty będzie bardzo duża.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że parze udało się pokonać linie Tenkan i wczorajszą świecą linię Kijun. Pojawia się więc szansa na ruch wzrostowy. Sam układ linii nie jest jeszcze pro-wzrostowy. Linia Kijun jest nad Tenkan, która powoli zaczyna kierować się w jej kierunku i być może linie w najbliższym czasie się przetną. Linia Chikou wchodzi powoli w zakres ruchu ceny co świadczy o konsolidacji. Sentyment od pewnego czasu zmienia się na korzyść shortów. Pozwala to na szukanie pozycji na spadki, jednak Ichimoku na obecnym etapie na to nie pozwoli. Dobrym miejscem nie patrząc na sentyment do zajęcia pozycji, będzie re-test linii Kijun i zagranie pod kolejną “nogę” wzrostową.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Parze GBP/USD udało się utrzymać linie trendu. Powstał Pin Bar i para ruszyła w górę. Obecnie testuje górne ograniczenie strefy oporu. Jej pokonanie powinno doprowadzić do ruchu w kierunku linii poprowadzonej po szczytach. Jej odrzucenie doprowadzi zapewne do kolejnego testu linii trendu, a jej pokonanie do ruchu w kierunku kluczowej strefy wsparcia.

Na wykresie Ichimoku powoli linie układają się pro-spadkowo. W zeszłym tygodniu mieliśmy krzyż nad chmurą, czyli słaby sygnał sprzedaży. Był to bardzo słaby sygnał ponieważ przy przecięciu obie linie rosły. Teraz sytuacja ulega powoli zmianie i obie linie nachylone są w dół. Linia Chikou znalazła się pod wykresem ceny a sama cena w chmurze i walczy własnie z linią Tenakan i Senkou span A. Sentyment w dalszym ciągu jest pro-spadkowy i w połączeniu z Ichimoku może pojawić się sygnał do zajęcia pozycji krótkiej. Do tego jednak jeszcze daleka droga.


USD/JPY

Para USD/JPY po uprzednim odrzuceniu kluczowej strefy oporu dotarła do testowanego wielokrotnie wsparcia. Interpretacja w przypadku tej pary nie zmienia się i jeżeli parze uda się pokonać poziom, ruch w kierunku poziomu 103.400 będzie prawdopodobny. Jeżeli jednak obecna fala spadkowa jest falą piątą kończącą ostatni segment spadkowy, to można będzie oczekiwać kontynuacji ruchu w bok w ramach fali czwartej wyższego rzędu.

Na wykresie Ichimoku widzimy mocny trend spadkowy. Ostatnia konsolidacja i ruch przy linii Tenkan został zakończony wybiciem w dół i re-testem linii, która znowu zaczyna iść w bok. Podobnie linia Kijun idzie płasko a do tego jest sporo oddalona od ceny. Na linii Chikou wyraznie widać fale i to że obecny spadek może być falą kończącą ostatnią falę spadkową. Sentyment w przypadku tej pary nie zmienia się za bardzo i cały czas mamy nastawienie na wzrosty. W przypadku takiego wykresu Ichimoku zajęcie pozycji nie jest możliwe, więc pozostaje się przyglądać.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here