Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd070220

Para EUR/USD zanegowała ostatnio przedstawiony scenariusz zakładający odrzucenie strefy wsparcia i ruch w kierunku linii Kijun W1. Ruch taki miał odbywać się w ramach fali c fali B. Nic takiego jednak nie miało miejsca i para po odrzuceniu Kijun W1 i chmury, ruszyła ponownie w kierunku poziomu 1.1000. Obecnie para testuje wsparcie. Jeżeli parze uda się zamknąć trwale poniżej poziomu, to będziemy mieli jasny sygnał do kontynuacji spadków i realizacji zasięgu wynikającego z formacji RGR. Ruch taki może odbywać się w ramach fali c łączonego zigzaga, co będzie można wykorzystać do zagrania pod spadki. Jeżeli obecna fala zakończy się w najbliższym czasie, to jej korektę i re-test pokonanej strefy, będzie można wykorzystać do szukania pozycji. Celem dla fali c, będzie wsparcie umiejscowione na ostatnim dołku.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy070220

Bez większych zmian na parze USD/JPY. Para dotarła do strefy oporu, którą można wyznaczyć na ostatnich szczytach. Cały czas liczę na zakończenie fali w tych rejonach i jej korektę, która będę starał się wykorzystać do zagrania pod kolejną falę wzrostową. Scenariusz taki zostanie zanegowany w momencie pokonania ostatniego szczytu. Cierpliwie czekam więc na ruch w kierunku tygodniowej linii Tenkan. Ruch taki będzie odbywał się w ramach fali 2b. Na wykresie H4 są to okolice chmury. Jej odrzucenie powinno dać sygnał do zagrania.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here