Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

 

eurusd070219

Na parze EUR/USD oglądamy kontynuację spadków zapoczątkowanych odrzuceniem strefy oporu rozciągającej się w okolicach poziomu 1,1450. Spadki doprowadziły zgodnie z wcześniej nakreślonym scenariuszem, do testu linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Jej pokonanie zakończy budowę dali c w fali B korekty impulsu spadkowego. Ponieważ fala a fali B kończy się korektą nieregularną, to dołek tej fali może być miejscem docelowym dla spadków. Jeżeli fala zostanie dokończona, to będziemy mieli możliwe dwa scenariusze. W pierwszym, jak wspomniałem wczoraj, będziemy mieli zakończoną falę B w korekcie wyższego rzędu, a to oznacza wzrosty w ramach fali C. W drugim, obecnie oglądany impuls spadkowy jest początkiem fali trzeciej, a nie końcem fali B. Jeżeli tak, to spadki przyspieszą i w najbliższym czasie zobaczymy test ostatnich dołków.

eurusd070219ichi

Na wykresie Ichimoku parze udało się wyjść poniżej chmury i dotrzeć do lokalnego wsparcia. Pozostaje czekać na dokończenie piątki spadkowej i w zależności jak będzie wyglądała korekta, próbować podłączyć się do odpowiedniego scenariusza. W przypadku scenariusza spadkowego, para powinna wrócić w okolice przedłużenia płaskich linii Tenkan i SSB. Odrzucenie linii powinno dać sygnał do szukania pozycji na niższym TF pod zagranie na właściwą falę trzecią. Jeżeli jednak linie nie zostaną odrzucone, a para pokona Kijun D1, trzeba będzie zmienić nastawienie na pro wzrostowe.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy070219

Para USD/JPY w dalszym ciągu walczy o pozostanie powyżej kluczowego oporu. Para przetestowała wczoraj dolne ograniczenie strefy popytowej umiejscowionej na ostatnim szczycie. Powstał Pin Bar odrzucający strefę, ale na razie nie widzimy kontynuacji wzrostów. Jak pisałem ostatnio, możemy mieć tutaj do czynienia z zakończoną pierwszą piątką wzrostową (fala 1A), a to oznacza korektę w kierunku poziomu 108,800. To jest pierwszy scenariusz, natomiast w drugim, możemy mieć do czynienia albo z rozbudową fali piątej, albo z układem 1212. W obu przypadkach para ruszy w górę w kierunku poziomu 110.600. Zarówno scenariusz spadkowy, zakładający budowę fali 2B, jak i te wzrostowe są równie prawdopodobne, dlatego należy poczekać na zdecydowany ruch w jakimś kierunku i dopiero wtedy szukać możliwości podłączenia się pod dany scenariusz.

usdjpy070219ichi

Na wykresie Ichimoku para znajduje się powyżej wszystkich linii, a Chikou ma przed sobą ostatnią przeszkodę w postaci spadających Tenkan i KIjun. Ponieważ ostatnia fala wzrostowa jest mocną piątką, nastawiam się na jej kontynuację. Oczekuje jej korekty, czyli ruchu w kierunku Tenkan D1. Na wykresie H4 będą to okolice chmury, co przy ewentualnym odrzuceniu powinno dać sygnał pod zagranie na kolejną falę wzrostową. Spadek pod Tenkan neguje taki scenariusz.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here