Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd070119

Na parze EUR/USD ciąg dalszy męczącej konsolidacji. Wydawało się, że para zakończyła budowę korekty prostej, a ostatnia mocna świeczka podażowa jest początkiem kolejnej fali spadkowej. Najwyrażniej jeszcze to nie ten moment i para ponownie ma zamiar przetestować kluczowy poziom jakim jest 1,1450. Jeżeli tym parze uda się przebić przez niego, to droga do 1,1550 zostanie otwarta. Będzie można to wykorzystać do zagrania, przy re-teście pokonanego oporu od góry. Jednak do momentu aż para nie pokona 1,1450, obowiązującym scenariuszem jest ten zakładający, że obecny ruch boczny jest korektą ostatniego impulsu spadkowego.

eurusd070119ichi

Jak już wspominałem wielokrotnie, poziom 1,1450 zbiega się z długą, płaską linią Kijun na wykresie miesięcznym i właśnie dlatego jest to tak ważny poziom. Jeżeli spojrzymy na wykres tygodniowy, to para znajduje się pomiędzy Kijun i Tenkan, które są barierami obecnej konsolidacji. Na wykresie dziennym widzimy, że para po raz kolejny znalazła się powyżej linii Kijun D1 i obecnie przebywa w chmurze spadkowej. Ruch w kierunku SSB jest całkiem możliwy, ale cały czas w grze pozostaje ostatnia fala spadkowa wyznaczona przez mocną świeczkę podażową. Do momentu zanegowania tej fali, scenariuszem podstawowym jest ten spadkowy, zakładający jej kontynuacje.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd070119

Ostatnie mocne zejście pary GBP/USD pod strefę oporu, zakończyło się powstaniem sporego Pin Bara, który pozwolił parze powrócić nad strefę. Ma on swoją kontynuację w postaci dwóch świec wzrostowych. Całość można uznać za impuls i liczyć na jego kontynuację. Obecnie oczekuje re-testu od góry ostatnio pokonanego poziomu 1,2680 i budowę kolejnej fali wzrostowej. Okazja do korekty jest idealna, ponieważ para dotarła do ważnego poziomu jakim jest 1,2740. Jeżeli spojrzymy na wykres liniowy pary, to cały układ jaki się buduje od dołka można uznać za falę 3C, gdzie powstały Pin Bar jest falą c w korekcie nieregularnej. Pozostaje więc czekać na korektę i zachowanie pary na pokonanym oporze teraz wsparciu. Mocne odbicie od tego poziomu uruchomi scenariusz z budową fali trzeciej. Jeżeli jednak para mocno zejdzie pod strefę popytową, to układ w korekcie prostej zostanie zakończony i będzie można szukać pozycji pod kolejna falę spadkową (albo nowy impuls, albo budowa fali B większej struktury korekcyjnej).

gbpusd070119ichi

Na wykresie Ichimoku para dotarła do tygodniowej linii Tenkan, która zbiega się z obecnie testowaną strefą oporu. Jej pokonanie pozwoli na ruch w kierunku SSA D1 i budowę fali trzeciej. Jak już wspomniałem, liczę na korektę w kierunku Kijun D1, co pozwoli na szukanie pozycji pod wzrosty. Dopiero mocne zejście poniżej linii zaneguje scenariusz wzrostowy. Pierwszym miejscem docelowym dla ewentualnych wzrostów, będzie linia Kijun W1, która znajduje się w okolicach SSA D1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here