Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd061219

Para EUR/USD pokonała na początku tygodnia tygodniową linię Tenkan. Oznacza to, że układ jaki budował się od momentu odrzucenia linii KIjun W1, został zakończony. W dalszym ciągu, podstawowym moim scenariuszem, jest ten zakładający budowę wzrostowej fali 3C, czyli kontynuację impulsu jaki wyrysował się od dołka z początku października. Odbicie jakie oglądamy od kilku dni jest piątką, która powinna mieć swoją kontynuację. Mamy więc dwa możliwe scenariusze. W pierwszym powstałą piątka, która pokonała linię Kijun D1, jest pierwszą falą oczekiwanej fali 3C. W drugim scenariuszu, jest falą a korekty ostatnich spadków. W obu przypadkach będę szukał pozycji długiej. Oczekuje korekty w rejony pokonanej Kijun D1 i chmury wzrostowej. Ich odrzucenie powinno na niższym TF dać sygnał do zagrania na minimum falę c fali B korekty prostej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy061219

Para USD/JPY zgodnie z oczekiwaniem, odrzuciła górne ograniczenie budującej się struktury trójkąta, który może być falą C wzrostów jakie oglądamy od dołka. Parze udało się pokonać dzienną linię Kijun i dotrzeć do linii poprowadzonej po dołkach i strefy wsparcia wyznaczonej na ostatnim dołku. Ich pokonanie powinno doprowadzić do ruchu w kierunku SSA chmury wzrostowej i linii Tenkan W1. Ruch taki będzie odbywał się w ramach albo fali trzeciej albo fali c kolejnej trójki spadkowej. Jestem już w pozycji, po odrzuceniu chmury po 9 świeczkowej korekcie na wykresie H4. Liczę na pokonanie Tenaka W1 i ruch w kierunku linii Kijun W1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here