Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują

Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o platformie Jforex3 użytej w analizie, zapraszamy do rejestracji na bezpłatne seminaria Dukascopy Europe:

Warszawa, 07.12, 19:00

Kraków, 08.12, 19:00


EUR/USD

Para EUR/USD zrealizowała scenariusz z korektą nieregularną, jaki nakreśliłem kilka dni temu. Na wykresie H4 postała korekta prosta, która dotarła do wsparcia w okolicach poziomu 1,1800. Jeżeli wsparcie zostanie wybronione powinniśmy zobaczyć koleją próbę ataku na szczyt. Jeżeli cały ostatni wzrost ma być impulsem a nie trójką, to poziom wsparcia musi być wybroniony, ponieważ jest to szczyt fali pierwszej. Jeżeli jednak para pokona wsparcie, kolejnym miejscem gdzie powinna uaktywnić się strona popytowa, będzie strefa wsparcia w okolicach poziomu 1.1700.

Sentyment ani drgnie. W dalszym ciągu spora przewaga jest po stronie shortów. Jeżeli para pokona poziom 1.1700, będę szukał pozycji krótkiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Podobną sytuacją do tej z EUR/USD mamy i na parze GBP/USD. Para, co widać na wykresie H4 ma za sobą korektę prostą, która zatrzymała się na lokalnym wsparciu. Jego pokonanie powinno doprowadzić do ruchu w kierunku górnego ograniczenia ostatniej konsolidacji, czyli górnego ograniczenia IB z wykresu tygodniowego. Para przetestowała również zniesienie 50 procent ostatniej fali wzrostowej i jeżeli cały wzrost ma przerodzić się w impuls, również tutaj na tych poziomach powinna pojawić się reakcja popytu.

Sentyment pozostaje neutralny. Jak widzimy na wykresie dziennym powstało fałszywe wybicie z Inside Bara i para wróciła do jego wnętrza. Jeżeli pojawi się świeczka potwierdzająca ten powrót, będę otwierał longa.


USD/JPY

Coraz bardziej skomplikowaną sytuację mamy na parze USD/JPY. Skomplikowaną jeżeli chodzi o scenariusze. Jeżeli ruch wzrostowy zapoczątkowany od dołka jest falą 1A to obecny poziom, czyli wewnętrzna linia wsparcia może być dobrym miejscem do rozpoczęcia fali 3C. Od szczytu powstała korekta abc i para obecnie testuje linię i zniesienie 38.2 procent fali wzrostowej. Jeżeli wsparcie zostanie pokonane, kolejnym miejscem do ewentualnego zainicjowania fali 3C, będzie strefa wsparcia w okolicach poziomu 111,700. Pokonanie tego poziomu to już najprawdopodobniej powrót do spadków i być może realizacja formacji RGR.

Sentyment od wczoraj nie zmienił się i w dalszym ciągu pozwala na otwieranie tylko shortów. Czekam na pokonanie wsparcia na poziomie 111.700 i dopiero wtedy poszukam pozycji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here