Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Para EUR/USD w dalszym ciągu pozostaje wewnątrz Inside Bara z wykresu dziennego. Czekamy na wybicie w jakimś kierunku. Ponieważ ostatni spadek, który powstał od szczytu jest impulsem, a tworząca się obecnie korekta przypomina formację trójkąta, bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się ten zakładający kontynuację spadków i ruch w kierunku linii trendu.

Sentyment pozostaje bez zmian, co staje się normą dla konsolidacji. Do czasu wybicia z Inside Bara, pozostaje z boku.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

We wczorajszym wpisie wspomniałem o scenariuszu z korektą pędzącą i własnie taki ma obecnie miejsce. Na parze GBP/USD oglądamy kontynuację impulsu jaki powstał od dołka. Fala C korekty pędzącej zatrzymała się na strefie wsparcia i powstał mocny ruch w górę, który jest falą trzecią fali 3C. Jeżeli wzrost ten ma być tylko korektą ABC spadków zapoczątkowanych na początku sierpnia to powoli powinien się kończyć. Do pełnego wykończenia fali C brakuje podfali iv i v. Obecnie wykres pary zatrzymał się na strefie podażowej i od reakcji na nią będzie zależeć czy będziemy mieli  do czynienia z korektą prostą, czy też z początkiem kolejnego impulsu wzrostowego i ruchem w kierunku szczytu z  początku sierpnia.

Wykres sentymentu pokazuje gwałtowny wzrost pozycji krótkich i redukcję długich. Mali gracze pozycjonują się pod odrzucenie testowanej obecnie strefy oporu i liczą na spadki. Takie gwałtowne uśrednianie pozycji jest idealnym paliwem dla kontynuacji ruchu i całkiem możliwe, że czeka nas ruch w kierunku poziomu 1,3265.


USD/JPY

Na parze USD/JPY oglądamy pogłębienie spadków. Ruch wzrostowy jaki powstał od ostatniego dołka, nie będzie miał swojej kontynuacji. Para po raz kolejny zbliża się do kluczowej strefy wsparcia. Jeżeli zostanie ona pokonana, powinniśmy oglądać przyspieszenie spadków w kierunku poziomu 105,500.

W przypadku tej pary mamy podobną sytuację do GBP/USD. Na wykresie sentymentu widzimy mocny wzrost pozycji długich, czyli mali gracze liczą na obronę wsparcia i mocniejsze odbicie na północ. Jeżeli kluczowe wsparcie zostanie pokonane, powinniśmy zobaczyć mocny ruch spadkowy, wynikający z zamykania otwieranych własnie pozycji krótkich.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here