Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD po odrzuceniu strefy wsparcia i re-teście jej górnego ograniczenia zaczęła budowę fali C ostatniego impulsu spadkowego. Obecnie para dotarła do dolnego ograniczenia strefy oporu i ma za sobą trzy fale w potencjalnej fali c. Do jej zakończenia brakuje jednego ruchu w górę. Jeżeli para odrzuci testowane obecnie lokalne wsparcie, taki ruch powinien mieć miejsce. Powinniśmy w najbliższym czasie zobaczyć test górnego ograniczenia strefy podażowej i jego odrzucenie. To jest pierwszy scenariusz. W drugim, oglądana trójka wzrostowa będzie falą b w korekcie nieregularnej i para pokona testowane lokalne wsparcie budując falę cB. Dopiero po jej zakończeniu zobaczymy właściwą falę C jako zakończenie korekty prostej impulsu spadkowego. Trzeci scenariusz, to mocny ruch w górę z obecnych poziomów i potwierdzenie, że ostatnia fala spadkowa była zakończeniem całego impulsu jaki budował się od lutego.

Na wykresie Ichimoku bez zmian. W dalszym ciągu para zmaga się z linią Kijun D1 i od tego czy sobie z nią poradzi zależą losy poszczególnych przedstawionych powyżej scenariuszy. Sentyment coraz bardziej pro spadkowy, ale na razie pozostaje z boku do wyjaśnienia sprawy z linią Kijun D1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

O GBP/USD nie ma za wiele do napisania. Parze po odrzuceniu dolnego ograniczenia strefy wsparcia udało się dotrzeć do dolnego ograniczenia strefy podażowej. Para po raz kolejny bardzo ładnie respektuje wewnętrzną linię i obecnie oglądamy jej re-test od góry. Jeżeli ruch spadkowy ma się zakończyć po ostatnich trzech falach, to powinniśmy zobaczyć jakiś mocniejszy impuls wzrostowy. Jednak powstały Pin Bar na oporze może sugerować, że jest to fala A i po korekcie zobaczymy kolejną falę wzrostową w ramach budującej się wydłużonej fali piątej. Pin Bar może również kończyć podfale trzecią budującego się własnie impulsu. Dlatego warto poczekać na wynik re-testu wewnętrznej linii.

Jeżeli chodzi o wykres Ichimoku to mamy podobną sytuację do EUR/USD. Tutaj również para zmaga się z linią KIjun D1, która została wstępnie odrzucona. Na razie nie doprowadziło to do większego spadku, a od dołu znajduje się linia Tenkan, która będzie kolejną przeszkodą dla ceny. Dopiero jej pokonanie potwierdzi scenariusz spadkowy i pozwoli na szukanie pozycji. W sentymencie bez większych zmian. Od pewnego czasu widzimy powolny przyrost shortów co pozwala zagrać pod ewentualne spadki.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here