Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Spadki na prze EUR/USD dotarły do zniesienia 38.2 procent fali impulsu w górę. Obecnie wykres pary testuje linię wsparcia poprowadzoną po szczytach i strefę popytową w okolicach poziomu 1,1330. Pokonanie tych poziomów pozwoli na głębsze spadki. Patrząc na wykres pod kątem fal, widzimy impuls w dół. Może on przerodzić się w korektę prostą. Może również być falą 1A większej struktury korekcyjnej. Jak pokazałem na powyższym screenie niewykluczona jest korekta nieregularna w ramach fali 2B.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pokonała lokalna strefę wsparcia i dotarła do zniesienia 38.2 procent ostatniej fali wzrostowej. Od wczoraj widzimy reakcję strony popytowej dzięki czemu wykres pary powoli dociera do pokonanej strefy. Jeżeli opór zostanie odrzucony, należy liczyć się z pogłębieniem spadków. Celem dla takiego ruchu będzie zniesienie 50 procent impulsu w górę, a być może nawet poziom 62.8 i lokalna strefa wsparcia.

USD/JPY

Para USD/JPY dotarła i nawet zaatakowała linie poprowadzona po szczytach z marca i maja. Reakcja strony podażowej była jednak zdecydowana i wykres pary znalazł się w okolicach lokalnego wsparcia. Strefa na chwile obecną została wybroniona i byc może zobaczymy kolejna próbę ataku. Jeżeli i tym razem atak się nie uda, należy liczyć się w większą korektą spadkową. Celem dla takiego ruchu powinna być linia trendu.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here