Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD zatrzymała wzrosty idealnie na linii oporu. Wczoraj pisałem o scenariuszu, w którym mamy impuls i początek korekty nieregularnej jako fali 2b. Scenariusz pozostaje w mocy do momentu wybicia ponad opór. Jeżeli para już z tych poziomów ruszy w górę, to powinniśmy zobaczyć realizacje formacji RGR i test poziomu 1,1830. Alternatywnym scenariuszem jest tworzenie się fali c, która będzie trójkątem, naruszenie testowanej strefy oporu i powrót do spadków.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po re-teście linii Tenkan D1 i Kijun H4 wybiła z chmury spadkowej dając słaby sygnał kupna. Przy obecnie neutralnym sentymencie można było rozważać taką pozycję, ale po pierwsze nie było zakładanej przeze mnie korekty w postaci fali c, a po drugie bardzo blisko ceny znajduje się linia Kijun D1. Pozostaje z boku do momentu testu wspomnianej linii.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD realizuje nakreślone wczoraj scenariusze. Na chwilę obecną nie da się jednak stwierdzić, który z nich będzie tym prawidłowym ;). Para buduje coś w rodzaju formacji flagi i porusza się w kanale wzrostowym. Czekamy na test górnego jego ograniczenia. Jeżeli para odrzuci linię, powinniśmy zobaczyć spadki w ramach kontynuacji impulsu, lub w ramach fali B większej struktury korekcyjnej. Natomiast jeżeli para pokona górne ograniczenie kanału, do gry wejdzie scenariusz z układem 1212 (lub falą c), a to powinno doprowadzić do testu najbliższej strefy oporu.

Podobnie jak w przypadku EUR/USD i tutaj na wykresie ichimoku mamy pokonanie linii Tenkan D1, jej re-test i wyjście górą z chmury spadkowej. Linia Chikou znajduje się ponad ceną w chmurze. Przed nią przeszkoda w postaci lini Senkou Span B. Sentyment sprzyja zagraniu pod spadki. Od wczoraj widzimy coraz więcej otwierających się pozycji krótkich i redukcję długich. Sama formacja jaką widzimy na wykresie i bliskość linii Kijun D1 tłumaczy takie zachowanie.


USD/JPY

Najmniej dzieje się na parze USD/JPY. Od kilku dni para balansuje w okolicy strefy oporu. Wydaje się, że struktura wzrostowa została zakończona i powinna powstać jej korekta w postaci fali 2B. Całkiem jednak możliwe, że fala piąta przybierze formę trójkąta, a to może oznaczać próbę dotarcia do strefy oporu tuż powyżej i dopiero z tamtych poziomów zobaczymy większą korektę spadkową.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para próbuje pokonać linię Kijun D1 i wyjść trwale z chmury spadkowej. Na razie nie udało się ani jedno ani drugie. Pozostaje czekać na określenie się ceny.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here